krótka piłkasmartfonytablety

6 października ujrzymy flotę nowych urządzeń Microsoftu

Gigant z Redmond wydaje się być gotowy do odsłonięcia kurtyny skrywającej urządzenia stworzone z myślą o jego najnowszym Windowsie 10. Jak zgodnie informują media, Microsoft rozesłał zaproszenia na kolejną konferencję, która odbędzie się dokładnie 6 października bieżącego roku.

Według większości dość wiarygodnych plotek, głównym punktem wieczoru będzie premiera dwóch nowych smartfonów z flagowej linii Lumia – 950 i 950XL (od pewnego czasu znane nam jako jako TalkMan oraz Cityman). Drugą z gwiazd imprezy ma zostać zaś nowy tablet Surface Pro 4, stanowiący najlepszą możliwą odpowiedź na Microsoftu na olbrzymiego iPada. Całą imprezę domknie lub otworzy zaś prezentacja kolejnej iteracji opaski Band, która spróbuje zatrzeć złe wrażenie po swej średnio udanej poprzedniczce.

Wszystkie te urządzenia – może z wyjątkiem bransoletki, trudno coś dziś o niej powiedzieć – będą rzecz jasna działać w oparciu o różne wersje nowego Windowsa 10. Spekuluje się, że Surface Pro 4 trafi do sprzedaży w przynajmniej kilku wariantach sprzętowych, obejmujących wersję z różnymi chipami Intela (począwszy od Core M Broadwell, a na Skylake skończywszy) oraz model z nawet 14-calowym ekranem.

Część spekulantów twierdzi, że możemy mieć też do czynienia z opcją dysponującą czymś na kształt „Surface Phone”, ale w tej chwili wydaje się, że plotka ta ma dość nikłe oparcie w rzeczywistości. Tak czy inaczej – wszystkiego dowiemy się już w październiku i ściskamy kciuki za to, by Microsoft znokautował nas jakimś konkretnym hitem. Jak udowadnia konkurencja, stać go przecież na uniwersalnie dobre pomysły.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści