news

200-tonowy kret drążący Nowy Jork został skazany na śmierć przez zardzewienie

Amerykanie wymyślili nietypowy sposób pożegnania się ze znajdującym się obecnie głęboko pod Park Avenue szerokim na siedem metrów kretem i jego bratem. Tak chcą podziękować za przekopanie 265 tysięcy metrów sześciennych ziemi na odcinku 9 kilometrów.

Inżynierowie stojący za wykonaniem projektu East Side Access – tunelu, łączącego nowojorski Grand Central Terminal z Queens – postanowili pozwolić umrzeć maszynom naturalną, na swój sposób, śmiercią. Zostawią je rdzewiejące głęboko pod Manhattanem. Czemu nie wykorzystają ich na innym podziemnym placu budowy?

Odpowiedź jest prosta: maszyna jest zbyt wyeksploatowana, by móc dalej pracować. Inżynierowie z Dragados, hiszpańskiej firmy stojącej za wartym 7 miliardów dolarów projektem doszli do wniosku, że nie ma sensu wydobywać z ziemi pracującej od 2006 roku Dwutarczowej Maszyny Drążącej i jej mniejszych pomocników. Kosztowałoby to bagatela 9 milionów dolarów.

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć:

#1: odcinek 9-kilometrowego tunelu łączącego Long Island z Grand Central
#2:
maszynę spoczywającą w swoim grobowcu
#3: jednego z pomocników: 12-tonowoego Sandvika MT720

Mieszkańcom Nowego Jorku gratuluję skarbów ukrytych w ziemi, a władzom Warszawy życzę jak najszybszego skończenia budowania drugiej linii metra przy jak najmniejszej ilości zamkniętych ulic… [Construction Equipment, New York Times, Construction (PDF)]

podobne treści

 • bolek12

  nie „265 tysięcy metrów kwadratowych ziemi ”
  tylko
  265 tysięcy metrów SZEŚCIENNYCH! ziemi

 • famfarek

  Dadzą ludziom wolny dostęp to sami na złom wydobędą w 2 miesiące.

 • koko

  „Inżynierowie z Dragados, hiszpańskiej firmy stojącej za wartym 7 miliardów dolarów projektem doszli do wniosku, że nie ma sensu wydobywać z ziemi pracującej od 2006 roku Dwutarczowej Maszyny Drążącej i jej mniejszych pomocników. Kosztowałoby to bagatela 9 milionów” Wysłac tam kilku specjalistów zaopaczonych w wózki dziecięce a zrobią to zadarmo!

 • iforget911

  20 lipca 1933 r. Watykan zawarł konkordat z III Rzeszą Hitlera, oprócz tego podpisano tego samego dnia tajny protokół między III Rzesza a Stolicą Apostolską. Oto fragmenty: „Na wypadek… wprowadzenia powszechnego obowiązku wojskowego zaciąg kapłanów oraz innych członków kleru świeckiego i zakonnego do wojska odbywać się będzie za zgodą Stolicy Apostolskiej w sposób regulowany następującymi zasadami: – studenci kościelnych zakładów filozoficznych i teologicznych przygotowujący się do kapłaństwa są wolni od służby wojskowej i ćwiczeń do niej przygotowujących, z wyjątkiem powszechnej mobilizacji;
  w razie powszechnej mobilizacji duchowni… są wolni od zaciągu;
  Chcesz wiedzieć więcej wejdź na: http://www.ksiegarniaswit.pl/79865-kosciol-a-faszyzm-anatomia-kolaboracji.html

 • voy.glasgow

  … dajcie znac kiedy, autobus ludzi już czeka, zorganizuję to za 1/3 ceny ;P