news

10 najczęściej piraconych filmów w 2011 roku

Grudzień jest miesiącem podsumowań, oto więc kolejne. Tym razem na były (za kilka dni) rok 2011 spojrzeli miłośnicy torrentów z serwisu TorrentFreak i przygotowali dla nas zestawienie dziesięciu najczęściej ściąganych nielegalnie z Sieci filmów.

Kto „wygrał” w tej konkurencji? Zdobywcy złotego medalu sporo brakuje do zeszłorocznego zwycięzcy. 9,26 miliona pobrań „Szybkich i wściekłych 5” wygląda blado przy 16 milionach, które w zeszłym roku zdobył „Avatar”. Pierwszym sensownym tytułem z największą ilością ściągnięć jest „Source code” (po polsku „Kod Nieśmiertelności”) z wynikiem 7,91 miliona pobrań.

Dopiero na dziewiątym miejscu uplasował się zdobywca czterech Oscarów, film „The King’s Speech” („Jak zostać królem” – kolejny popis naszych tłumaczy). Wynikać z tego mogą dwie rzeczy: albo w tym roku było naprawdę niewiele ciekawych filmów w Sieci, albo isohunt i inne przystanie torrentów zostały opanowane przez ludzi bez gustu.

Mogę się założyć, że w nadchodzącym roku, w pierwszej dziesiątce najczęściej piracownych filmów znajdą się: „Mroczny Rycerz Powstaje„, „Hobbit” oraz „Prometeusz„. [TorrentFreak]

podobne treści