Giznet.pl

blog tematyczny – ciekawostki, technologie, urzadzenia.

Lifestyle

Utrzymanie czystości w obiekcie i wokół niego – co obejmuje?

Utrzymanie czystości w obiekcie i wokół niego – co obejmuje?

Obiekt, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza, musi spełniać wymogi z zakresu higieny i bezpieczeństwa pracy. Utrzymanie czystości w firmie jest koniecznością wynikającą z Kodeksu pracy, ale wpływa też na zdrowie i samopoczucie pracowników oraz klientów, a do tego jest wizytówką przedsiębiorcy lub organizacji. Usługi porządkowe dotyczą zwykle sprzątania obiektów i terenów zewnętrznych, ale nie ograniczają się jedynie do tego. Z artykułu dowiesz się, jak utrzymuje się czystość w obiektach komercyjnych.

Usługi sprzątania – jak sprząta się firmy?

Jedną z ważniejszych usług porządkowych jest kompleksowe sprzątanie obiektu. Pod tym pojęciem kryje się zwykle odkurzanie i odpylanie powierzchni, mycie ciągów komunikacyjnych, sprzątanie biur, pranie wykładzin i tapicerek, czyszczenie przeszkleń, a także sprzątanie toalet i uzupełnianie środków higienicznych. W obiektach komercyjnych należy robić to regularnie, zgodnie z instrukcjami oraz z ustalonym harmonogramem. Sprzęt używany do czyszczenia oraz środki chemiczne powinny być dostosowane do wielkości obiektu i do jego specyfiki.

Utrzymanie terenów zewnętrznych – kompleksowe usługi porządkowe na zewnątrz obiektów

Poza sprzątaniem budynków bardzo istotne jest utrzymywanie w czystości terenów zewnętrznych. Dotyczy to parkingów, chodników, ale również trawników i zieleni. Profesjonalna firma sprzątająca oferuje różnorodne usługi porządkowe, w tym utrzymywanie terenów zewnętrznych. W zakres usługi może wchodzić zamiatanie dróg, usuwanie śmieci z otoczenia, odśnieżanie chodników, zapobieganie skutkom gołoledzi oraz dbanie o zieleń – koszenie i nawadnianie trawników, przycinanie żywopłotów, czy też dosadzanie roślin i usuwanie chwastów z klombów. Utrzymanie czystości na zewnątrz obiektów może być realizowane w wyznaczonych terminach. Dzięki temu klient otrzymuje usługę dopasowaną do potrzeb, za którą nie przepłaca.

Usługi na wysokościach, czyli jak sprzątać trudno dostępne miejsca

Czyszczenie wysokościowe nie jest zwykłą usługą porządkową – jest realizowane przez wyspecjalizowanych pracowników, którzy posiadają uprawnienia wysokościowe. W ten sposób można doczyścić trudno dostępne miejsca, np. elewacje, rynny, kanały wentylacyjne, dachy lub przeszklenia. Ekipa porządkowa pracująca na wysokościach jest wyposażona w profesjonalne środki zabezpieczające i narzędzia sprzątające. 

Inną usługą wchodząca w zakres usług porządkowych jest czyszczenie paneli fotowoltaicznych. Tutaj wymagane jest spore doświadczenie i specjalistyczny sprzęt. Utrzymanie w czystości systemu solarnego zwiększa jego wydajność oraz żywotność, a także poprawia estetykę otoczenia.

Inne usługi porządkowe istotne dla biznesu

Mówiąc o kompleksowym utrzymywaniu czystości w obiektach, nie można nie wspomnieć o DDD, czyli usługach obejmujących deratyzacją, dezynsekcję i dezynfekcję. Monitorowanie pojawienia się szkodników oraz ich zwalczanie jest istotne we wszystkich obiektach, w których przebywają ludzie lub przechowywane są produkty spożywcze. Inną usługą porządkową, z której korzystają firmy – jest czyszczenie i konserwacja posadzek. Czynność wpływa nie tylko na wygląd pomieszczeń, ale też przedłuża żywotność posadzek i zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy.

Odpowiednie warunki w miejscu pracy to podstawa działalności każdego biznesu. Warto oddać zadanie dbania o porządek zaufanej firmie, która kompleksowo zajmie się każdym aspektem z zakresu czystości.

Udostępnij