Giznet.pl

blog tematyczny – ciekawostki, technologie, urzadzenia.

Lifestyle

Czym jest braletka i dla kogo będzie dobrym wyborem?

Czym jest braletka i dla kogo będzie dobrym wyborem?

Biustonosze typu braletka to jedne z najbardziej cenionych rodzajów bielizny. Popularne dawniej, zostały wyparte przez sztywne modele z fiszbinami. Dziś jednak wracają do łask i cieszą osoby, którym zależy na swobodzie i komforcie. W tej kategorii znaleźć można modele, które dopasowują się do różnych okazji i stylizacji. Czym dokładnie są tego typu staniki i dla kogo mogą być odpowiednim rozwiązaniem?

Czym jest braletka?

Omawiany element bielizny to miękki biustonosz wykonany z materiału bez dodatkowych usztywnień. W klasycznej wersji tworzony jest z koronkowej tkaniny. Przypomina wówczas elegancki top. Braletki projektowane są tak, aby podpierać piersi bez uciskania i ograniczania swobody. Tego typu staniki nie posiadają fiszbin ani usztywnianych miseczek. Często wyposażone są jednak w szeroki i elastyczny pas materiału umieszczony poniżej biustu. Oprócz popularnych, koronkowych modeli można odnaleźć tu również proste, bawełniane staniki. Przez wiele osób uznawane są za jedne z bardziej wygodnych. Co jeszcze warto wiedzieć?

Dla kogo będzie dobrym wyborem?

W przestrzeni publicznej można spotkać się z przekonaniem, że braletki odpowiednie są wyłącznie dla osób z małym biustem. Warto jednak wiedzieć, że to również doskonały wybór dla noszących staniki o miseczkach średniej wielkości. Należy pamiętać, że dobór takiego fasonu powinien być uzależniony od własnego komfortu. Braletka nie utrzymuje bowiem piersi tak stabilnie jak sztywne modele staników. Jest to więc krój odpowiedni dla osób, którym nie przeszkadza większa swoboda i bardziej naturalny kształt klatki piersiowej. Wśród modeli z tej kategorii możliwe jest też znalezienie egzemplarzy dostosowanych do dużych rozmiarów.

Dlaczego warto?

Zaletą bielizny z tej kategorii jest fakt, że nie powoduje ona ucisków. Tym samym nie ogranicza przepływu krwi w okolicach klatki piersiowej i zmniejsza ryzyko związanych z tym schorzeń. Modele koronkowe uznawane są często za wyjątkowo atrakcyjne. Ze względu na swoje walory estetyczne dobierane są do kreacji, które odsłaniają fragmenty bielizny. Elegancka braletka będzie doskonale komponowała się z większymi dekoltami i koszulkami posiadającymi wycięcia. Brak ucisku wiąże się też z odczuwalnym komfortem i mniejszym zmęczeniem. Biustonosze tego typu wybierane są jako bielizna do noszenia na co dzień. Mogą być bowiem bezpiecznie zakładane na wiele godzin bez obaw o odczucie dyskomfortu. Szeroka oferta modnych biustonoszy z tej kategorii umożliwi wielu osobom odnalezienie odpowiednich dla siebie modeli.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *