Twój e-pit – Jak bezpiecznie rozliczyć się przez Internet?

0
1594

Jak co roku trwa okres, w którym każdy z nas musi wypełnić swoją deklarację podatkową. Każdy z nas robi to w inny sposób. Jedni robią to w tradycyjny sposób, udaje się do urzędu lub wysyła listownie. Jednak znaczna większość ufa Internetowi i rozliczaniu się za pomocą specjalnych aplikacji. Także rząd umożliwia nam prostszy sposób od chodzenia do urzędu i uzupełniania deklaracji. Możemy skorzystać z usługi Twój e-pit. Co wybrać w pośród tych opcji?

PIT online – jak bezpiecznie się rozliczyć?

Usługa zaproponowana przez Ministerstwo Finansów „Twój e-pit” jest bardzo prosta w obsłudze. Od 15 lutego 2020 roku na portalu podatki.gov.pl czeka na nas gotowa deklaracja. Jest ona przygotowana przez urząd skarbowy. Możemy ją zaakceptować bez żadnych zmian i gotowe! Jednak jeśli chcemy mieć pełną kontrolę nad danymi i samemu dodać ulgi oraz odliczenia, najlepszym wyjściem będzie PIT online rozliczony za pomocą specjalnej aplikacji. Jednak którą z dostępnych opcji wybrać, aby być pewnym o bezpieczeństwie swoich danych?

Sprawdzona i pewna strona do rozliczania PIT – e-pity

Jeśli chcemy znaleźć sprawdzoną i bezpieczną stronę z aplikacją do rozliczania PIT online, powinniśmy zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi informacjami na jej temat. Liczą się certyfikaty, opinie użytkowników oraz sposób przechowywania naszych danych. Na ten przykład warto podać e-pity. Są one certyfikowaną aplikacją wybieraną przez tysiące księgowych w Polsce. Dodatkowo, ich szyfrowanie danych jest najbezpieczniejszą opcją w Internecie, tak samo jak przechowywanie informacji w chmurze. Można więc im w pełni zaufać, co potwierdzają także opinie innych użytkowników. Oprócz bezpieczeństwa i sprawdzenia przez księgowych, aplikacja e-pity jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Osoby w każdym wieku na pewno sobie z nią poradzą. 

Co nam daje aplikacja e-pity?

PIT 2019, który jest dostępny na portalu podatki.gov, możemy łatwo zaimportować do aplikacji e-pity. Nie będziemy wtedy musieli uzupełniać wszystkich rubryk w PIT online. Jednak wciąż aplikacja podpowie nam, co powinniśmy dodać oraz jakie mamy dostępne ulgi i rozliczenia. Łatwo i szybko wybierzemy także cel, na który oddamy swój 1% podatku. Pamiętajmy o tym i dzielmy się dobrem! To tylko jeden procent, a może naprawdę pomóc wielu potrzebującym. Wystarczy podać numer KRS wybranej fundacji lub konkretnego celu. 

PIT online – jak odnaleźć się w programie e-pity?

E-pity są bardzo funkcjonalne. Już po zapoznaniu się z główną stroną będziemy wszystko wiedzieć. W programie e-pity dostępny jest kreator PIT online, w którym rozliczymy nasze podatki. Poniżej znajduje się opcja wczytania deklaracji z usług Twój e-pit. Kolejne opcje w menu to dostęp do wszystkich rozliczonych deklaracji oraz „dysk e-pity”. To tam znajduje się bezpieczne archiwum PIT online w chmurze. Wszystkie te opcje są dostępne dla każdego użytkownika, po wejściu w nie zostaniemy dokładnie pokierowani, co powinniśmy dalej zrobić. Każdy z nas na pewno sobie poradzi z samodzielnym rozliczeniem online!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here