Giznet.pl

Giznet.pl – ciekawostki, technologie, urzadzenia.

Lifestyle

Popularne aplikacje do słuchania muzyki

Muzyka towarzyszy nam na każdym kroku. Słuchanie ulubionych utworów poprawia nasz nastrój, a także umila drogę do pracy czy szkoły. Na telefony mamy dostępnych wiele aplikacji, które umożliwiają nam słuchanie muzyki w dowolnym miejscu. Większość z nich działa podobnie. Niektóre z nich oferują darmowy okres próbny, a inne pozwalają na słuchanie muzyki bez opłat. Jednak w drugim przypadku pojawiają się reklamy, których niestety nie możemy pomijać. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na opłacenie miesięcznej subskrypcji, co pozwala na słuchanie muzyki bez ograniczeń. Popularne aplikacje do słuchania muzyki oferują wersję premium w podobnych cenach. Dlatego warto zapoznać się z ofertą różnych aplikacji i wybrać tą, która najbardziej nam dopowiada.

YouTube Premium

YouTube oferuje swoim użytkownikom opcję premium, w której będziemy mogli oglądać filmy i słuchać muzyki bez reklam. Na platformie znajdziemy muzykę, teledyski, ale również filmiki internetowych twórców. Opcja premium daje nam także możliwość słuchania z zablokowanym ekranem, co jest dobre np. w czasie ćwiczeń, spaceru czy podczas wykonywania codziennych czynności. Za kwotę 23,99 zł otrzymamy dostęp do YouTube Premium, oraz do YouTube Music. Ta druga aplikacja służy jedynie do słuchania muzyki, oglądania teledysków i słuchania podcastów. Dzięki temu w dobrej cenie dostajemy tak naprawdę dwie aplikacje. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli oprócz słuchania muzyki chcemy oglądnąć filmiki. Na YouTube możemy samodzielnie wyszukiwać utwory, które nas interesują. Ale również mamy są dostępne playlisty, które zostały stworzone na podstawie naszej historii wyszukiwania. YouTube dostępny jest na na telefony, ale również możemy korzystać z wersji przeglądarkowej na komputerze.

Spotify

Spotify to jedna z popularniejszych aplikacji do słuchania muzyki w wielu krajach, również w Polsce. Wersja darmowa posiada pewne ograniczenia takie jak np. reklamy, które potrafią zepsuć dobry nastrój płynący ze słuchania ulubionej muzyki. W darmowej wersji reklamy występują bardzo często. Dodatkowym minusem jest niższa jakość dźwięku. Wersję premium możemy zakupić za 19,99 zł miesięcznie. Otrzymamy tym samym nieograniczony dostęp do słuchania muzyki, i tworzenia swoich playlist. Spotify oferuje swoim użytkownikom także gotowe playlisty, przygotowane na konkretne sytuacje, takie jak np. muzyka na lato, do nauki, czy do ćwiczeń. Są również składanki najpopularniejszych utworów w danym gatunku, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Wersja premium oferuje także dźwięk wysokiej jakości. Spotify możemy używać na telefonie, ale również na komputerze, co może być przydatne podczas grania w gry ze znajomymi.

SoundCloud

SoundCloud to stosunkowo nowa aplikacja do słuchania muzyki. Dla słuchaczy jest ona darmowa. Płatna wersja jest przeznaczona dla twórców, którzy chcą umieszczać tam swoje utwory. Dzięki temu muzyka szybciej się przesyła, a także możemy sprawdzić szczegółowe dane odnośnie słuchaczy. Jest to pomocna opcja dla młodych artystów, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tworzeniu muzyki. SoundCloud to dobry wybór dla osób, które nie chcę ciągle słuchać tego samego. W serwisie znajdziemy piosenki wielu początkujących artystów, których wcześniej nie słyszeliśmy. Aplikacja jest dostępna na telefony, a na komputerze możemy korzystać z wersji przeglądarkowej.

eskaGO

EskaGo to aplikacja, która pozwala nam słuchać radia, oraz gotowych playlist. Jest ona darmowa, jednak co jakiś czas pojawiają się reklamy. W aplikacji mamy możliwość słuchania radia internetowego, co pozwala uzyskać wysoką jakość dźwięku w każdym miejscu. Playlisty są podzielone ze względu na gatunki muzyczne. Znajdziemy tam również ranking najlepszych piosenek w ostatnim czasie. Aplikacja ta jest dobra jeśli chcemy posłuchać nowych utworów. Dzięki niej możemy dowiedzieć się, które piosenki są najpopularniejsze. Aplikacja ta jest dobrym rozwiązaniem również w trakcie podróży, ponieważ będzie działać lepiej niż klasyczne radio w samochodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *