Giznet.pl

blog tematyczny – ciekawostki, technologie, urzadzenia.

Ciekawostki

Jakie warto wybrać elastyczne obrzeże trawnikowe?

Jakie warto wybrać elastyczne obrzeże trawnikowe?

Elastyczne obrzeże trawnikowe odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać wysokiej jakości produkty. Jeszcze kilka lat temu do wyboru były wyłącznie obrzeża betonowe. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają elastyczne obrzeża wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Niezawodne obrzeża dla wymagających użytkowników

Aby wybrać wysokiej jakości listwy ogrodowe w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich jakość wykonania. W dużej mierze to właśnie od użytych materiałów zależy żywotność obrzeży oraz ich design. Dla wielu osób bardzo ważnym elementem jest także cena obrzeży. Jak łatwo się domyślić im bardziej wytrzymałe obrzeża (które znoszą duże obciążenia), tym oczywiście cena idzie w górę. Nowoczesne obrzeża wykonane z wysokiej jakości materiałów to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na nich oszczędzać. Wybierz produkt dla siebie na https://obrzezeogrodowe.pl/.

Moda na obrzeża plastikowe

Jak wspomniano powyżej największym zainteresowaniem w dzisiejszych czasach cieszą się obrzeża plastikowe. Godny uwagi jest przede wszystkim eko bord wykonany w 100% z tworzyw sztucznych, które pochodzą z recyklingu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które zwracają szczególną uwagę na ochronę środowiska. Wysokiej jakości eko bordery można kupić już od 7 do 12 zł. Cena w dużej mierze uzależniona jest oczywiście od wysokości obrzeży. Plastik jak powszechnie wiadomo jest bardzo elastycznym materiałem, dzięki czemu bez problemu można wyginać obrzeża w charakterystyczne łuki bez ryzyka pęknięcia. Zobacz więcej na https://obrzezeogrodowe.pl/obrzeza

O czym należy pamiętać?

Wybranie porządnych obrzeży do trawnika to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby skorzystać z ich olbrzymiego potencjału należy je oczywiście umiejętnie zamocować. Najwygodniejszym rozwiązaniem są oczywiście zestawy obrzeży plus kotwy, dzięki którym można liczyć na dużą stabilność. Obrzeża eko bord doskonale nadają się nie tylko do kostki brukowej, ale również do płyty tarasowej. Perfekcyjnie dopasowane kotwy zapewniają idealne oporowanie. Plastikowe listwy ogrodowe nie sprawdzą się jedynie przy podjazdach. W tym konkretnym przypadku warto postawić na odpowiednią podbudowę.

Jaka wysokość obrzeży?

Aby obrzeża prezentowały się bardzo okazale warto zwrócić uwagę także na wysokość. Producenci oferują swoim klientom obrzeża od 25 mm do nawet 150 mm. Do odgrodzenia trawnika w zupełności wystarczą obrzeża o wysokości 27 mm. Aby oddzielić dekoracyjną korę albo nawierzchnię żwirową warto postawić na nieco wyższe obrzeża ok. 45 mm. Większe modele przeznaczone są do odgradzania kwietników, czy też bardzo modnych nawierzchni grysowych.

Udostępnij