Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Spływ kajakiem, tratwą, a może wakacje na łódce? Zadbaj o to, by nie zniszczyć cennych rzeczy

29 czerwca 2023 Spływ kajakiem

Lato, również to kalendarzowe, wreszcie nastało! Uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje, studenci kończą zmagania podczas sesji, nauczyciele mają chwilę wytchnienia. Rodziny planują wspólne wyjazdy, w tym nad wodę. 

Wakacje to czas, by poznać smak spływu kajakiem, tratwą, ale i pokusić się o nieco bardziej ekstremalne przeżycia na wodzie. Do tego trochę leniuchowania na niewielkiej łódce, okrążanie jeziora bądź zalewu na rowerku, a może… marzenie o katamaranie? Niezależnie od tego, którą formę obcowania z wodą wybierzemy, musimy zadbać o to, by nie stracić i nie zniszczyć cennych rzeczy, które ze sobą zabieramy. Jak temu zaradzić, co warto mieć przy sobie?

Wodoodporny portfel

Wybieramy się na wakacje, wymarzony urlop i czas planujemy spędzić nad wodą. Jedni na plaży, inni bezpośrednio na jeziorze. W obu przypadkach musimy wziąć pod uwagę ryzyko, że woda dostanie się nie tam, gdzie tego sobie życzymy, lub – to nasze rzeczy dostaną się do wody. 

O ile ubraniom, ręcznikom czy plażowym zabawkom nic się nie stanie, o tyle pieniądze, karty czy inne cenne rzeczy nie polubią się z wodą. Dlatego warto postawić na wodoodporny portfel, który zabezpieczy to, czego nie możemy zostawić w domu czy samochodzie. Zmieścimy w nim przede wszystkim pieniądze w gotówce, ale i karty debetowe, które ze sobą zabieramy w podróż. Możemy tu również umieścić klucze, aby wszystko, co ważne i cenne mieć w jednym miejscu, uchronić zarówno przed zachlapaniem, zatopieniem, zniszczeniem, jak i zagubieniem. 

Wodoodporny portfel, który można znaleźć w sklepie Karaluch.com.pl, jest niewielki, niedrogi, wygodny w użyciu, a do tego zabezpiecza przed wodą, a także promieniowaniem UV. 

Wodoodporna saszetka na szyję

Jak zabezpieczyć swój telefon przed zalaniem? Wystarczy wybrać wodoodporną saszetkę. Na rynku znajdziemy również specjalne nerki, które nie tylko telefon, ale i dokumenty bądź inne akcesoria uchronią przed wpływem wody. 

Oba rozwiązania świetnie się sprawdzają nie tylko podczas wypraw kajakiem, tratwą czy łódką, ale i wtedy, gdy stawiamy na sporty wodne i po prostu nie jesteśmy w stanie ich uprawiać bez zamoczenia siebie oraz tego, co musimy mieć przy sobie. Z tej opcji skorzystają ci, którzy w pojedynkę wybierają się nad wodę i choć mogliby część rzeczy zostawić np. na plaży, to jednak wolą je mieć przy sobie, aby ograniczyć ryzyko kradzieży. 

Z takich dodatków skorzystają najmłodsi, którzy nawet bawiąc się na plaży, przez nieostrożność i skupienie na rywalizacji z rówieśnikami czy oddawanie się rozrywce w wodzie, zapominają o tym, że pewne sprzęty, rzeczy i akcesoria nie są w stanie przetrwać przy kontakcie z wodą. 

Zdjęcia w deszczowych warunkach i pod wodą

Najbardziej spektakularne fotografie wymagają odpowiedniego ujęcia, czasu, a nierzadko zmagań z ekstremalnymi warunkami. Jeśli lubimy szukać okazji do stworzenia wyjątkowej fotografii, zapewne niestraszny nam deszcz, a i fotografowanie pod wodą chętnie wypróbowujemy. Z tego względu postawmy na przeciwdeszczowe osłony czy pokrowce oraz wodoszczelne etui. Dzięki nim poradzimy sobie z fotografowaniem w „mokrych” warunkach i wilgotnym środowisku, ale i zabezpieczymy swój sprzęt podczas wypraw nad wodę i spędzania czasu w wodzie. 

Błękit wody, szum fal i kojący widok jezior to coś, co nierozerwalnie kojarzy się z odpoczynkiem i wakacjami. Wybierając taką formę zwiedzania, odpoczywania czy oddawania się dotąd nieznanym aktywnościom fizycznym, postawmy na wodoszczelne akcesoria. 

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wszystko
Magazyny energii do domu: kompleksowy przewodnik
Wynajem powierzchni magazynowej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wynajem powierzchni magazynowej