Giznet.pl

blog tematyczny – ciekawostki, technologie, urzadzenia.

Lifestyle

Spływ kajakiem, tratwą, a może wakacje na łódce? Zadbaj o to, by nie zniszczyć cennych rzeczy

Spływ kajakiem, tratwą, a może wakacje na łódce? Zadbaj o to, by nie zniszczyć cennych rzeczy

Lato, również to kalendarzowe, wreszcie nastało! Uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje, studenci kończą zmagania podczas sesji, nauczyciele mają chwilę wytchnienia. Rodziny planują wspólne wyjazdy, w tym nad wodę. 

Wakacje to czas, by poznać smak spływu kajakiem, tratwą, ale i pokusić się o nieco bardziej ekstremalne przeżycia na wodzie. Do tego trochę leniuchowania na niewielkiej łódce, okrążanie jeziora bądź zalewu na rowerku, a może… marzenie o katamaranie? Niezależnie od tego, którą formę obcowania z wodą wybierzemy, musimy zadbać o to, by nie stracić i nie zniszczyć cennych rzeczy, które ze sobą zabieramy. Jak temu zaradzić, co warto mieć przy sobie?

Wodoodporny portfel

Wybieramy się na wakacje, wymarzony urlop i czas planujemy spędzić nad wodą. Jedni na plaży, inni bezpośrednio na jeziorze. W obu przypadkach musimy wziąć pod uwagę ryzyko, że woda dostanie się nie tam, gdzie tego sobie życzymy, lub – to nasze rzeczy dostaną się do wody. 

O ile ubraniom, ręcznikom czy plażowym zabawkom nic się nie stanie, o tyle pieniądze, karty czy inne cenne rzeczy nie polubią się z wodą. Dlatego warto postawić na wodoodporny portfel, który zabezpieczy to, czego nie możemy zostawić w domu czy samochodzie. Zmieścimy w nim przede wszystkim pieniądze w gotówce, ale i karty debetowe, które ze sobą zabieramy w podróż. Możemy tu również umieścić klucze, aby wszystko, co ważne i cenne mieć w jednym miejscu, uchronić zarówno przed zachlapaniem, zatopieniem, zniszczeniem, jak i zagubieniem. 

Wodoodporny portfel, który można znaleźć w sklepie Karaluch.com.pl, jest niewielki, niedrogi, wygodny w użyciu, a do tego zabezpiecza przed wodą, a także promieniowaniem UV. 

Wodoodporna saszetka na szyję

Jak zabezpieczyć swój telefon przed zalaniem? Wystarczy wybrać wodoodporną saszetkę. Na rynku znajdziemy również specjalne nerki, które nie tylko telefon, ale i dokumenty bądź inne akcesoria uchronią przed wpływem wody. 

Oba rozwiązania świetnie się sprawdzają nie tylko podczas wypraw kajakiem, tratwą czy łódką, ale i wtedy, gdy stawiamy na sporty wodne i po prostu nie jesteśmy w stanie ich uprawiać bez zamoczenia siebie oraz tego, co musimy mieć przy sobie. Z tej opcji skorzystają ci, którzy w pojedynkę wybierają się nad wodę i choć mogliby część rzeczy zostawić np. na plaży, to jednak wolą je mieć przy sobie, aby ograniczyć ryzyko kradzieży. 

Z takich dodatków skorzystają najmłodsi, którzy nawet bawiąc się na plaży, przez nieostrożność i skupienie na rywalizacji z rówieśnikami czy oddawanie się rozrywce w wodzie, zapominają o tym, że pewne sprzęty, rzeczy i akcesoria nie są w stanie przetrwać przy kontakcie z wodą. 

Zdjęcia w deszczowych warunkach i pod wodą

Najbardziej spektakularne fotografie wymagają odpowiedniego ujęcia, czasu, a nierzadko zmagań z ekstremalnymi warunkami. Jeśli lubimy szukać okazji do stworzenia wyjątkowej fotografii, zapewne niestraszny nam deszcz, a i fotografowanie pod wodą chętnie wypróbowujemy. Z tego względu postawmy na przeciwdeszczowe osłony czy pokrowce oraz wodoszczelne etui. Dzięki nim poradzimy sobie z fotografowaniem w „mokrych” warunkach i wilgotnym środowisku, ale i zabezpieczymy swój sprzęt podczas wypraw nad wodę i spędzania czasu w wodzie. 

Błękit wody, szum fal i kojący widok jezior to coś, co nierozerwalnie kojarzy się z odpoczynkiem i wakacjami. Wybierając taką formę zwiedzania, odpoczywania czy oddawania się dotąd nieznanym aktywnościom fizycznym, postawmy na wodoszczelne akcesoria. 

Udostępnij