Kontenery sanitarne to stalowo-blaszane konstrukcje wyposażone w ubikacje, umywalki i wszystkie niezbędne akcesoria higieniczne. Umożliwiają wydzielenie higienicznej przestrzeni dostosowanej do potrzeb różnych grup użytkowników. Doskonale spisują się w miejscach, w których nie ma dostępu do zwykłych toalet.
Kontener sanitarny, czyli przenośne WC o wysokim standardzie
Kontener sanitarny to solidna, stalowa konstrukcja obudowana blachą. W zależności od wybranego wariantu w jej obrębie znajduje się pojedyncza, przestronna kabina lub kilka mniejszych ubikacji. W takich kontenerach umieszcza się przeważnie wszystko to, co niezbędne do załatwienia potrzeb fizjologicznych w bezpiecznych i higienicznych warunkach, a więc m.in.:
-
muszle klozetowe i pisuary;
-
uchwyty na papier toaletowy;
-
umywalki z lustrami i dozownikami na mydło.
Przy konstruowaniu kontenerów tworzy się też wydajny system wentylacji. W razie potrzeby kontenery mogą być wyposażone w ogrzewanie lub klimatyzację.
Tak bogate wyposażenie kontenerów sanitarnych sprawia, że pod względem funkcjonalności i komfortu użytkowania nie odbiegają one od klasycznych toalet.
Kontener sanitarny a kwestia przyłączy i odprowadzania nieczystości
Kontenery sanitarne różnią się od kabin przenośnych typu toi toi tym, że gwarantują dostęp do bieżącej wody i zapewniają możliwość wydajnego odprowadzania fekaliów. Aby spełnić oba te założenia, trzeba jednak najpierw podłączyć obiekt do sieci wodno-kanalizacyjnej. Kontenery konstruuje się w taki sposób, aby dało się to zrobić możliwie jak najszybciej.
A co w sytuacji, gdy w miejscu posadowienia kontenera nie ma doprowadzonych mediów lub z jakiegoś powodu nie można z nich skorzystać? Wówczas w grę wchodzi wynajem specjalnych zbiorników o dużej pojemności. Służą one zarówno do magazynowania czystej i brudnej wody, jak i do gromadzenia fekaliów. Charakteryzują się sporymi rozmiarami, dzięki czemu świetnie spełniają swoją funkcję. Pozwalają wygodnie korzystać z sanitariatów w miejscach, w których nie ma instalacji wodno-kanalizacyjnej.
Kontener sanitarny — toaleta pod chmurką
Kontenery sanitarne powstają z myślą o łatwym transporcie oraz są przystosowane do przewożenia i ustawiania w różnych lokalizacjach. Dzięki temu zapewniają elastyczność w organizacji zaplecza WC w terenie, także w trudno dostępnych miejscach. Często wykorzystuje się je m.in.:
-
na działkach rekreacyjnych — są gotowe do użycia od razu po podłączeniu, dzięki czemu zapewniają możliwość ekspresowego i komfortowego użytkowania w terenie bez potrzeby budowania szamba;
-
na placach budowy — stwarzają komfortowe warunki sanitarne na czas wznoszenia budynku. Zapewniają pracownikom dostęp do higienicznych warunków sanitarnych;
-
na kempingach — umożliwiają wydzielenie funkcjonalnej strefy sanitarnej dla dużej liczby osób nocujących w przyczepach kempingowych i namiotach;
-
podczas imprez plenerowych — z uwagi na łatwość montażu dobrze spisują się podczas festiwali i koncertów, na których priorytet stanowi komfort uczestników;
-
w miejscach atrakcyjnych turystycznie — dobrze komponują się z otoczeniem i są łatwe do zdemontowania po zakończeniu sezonu. Ustawia się je np. nad jeziorami czy w pobliżu szlaków pieszych i rowerowych.
Firmy wynajmujące kontenery, oprócz usługi wypożyczenia, zajmują się też ich pełną obsługą. Organizują transport docelowy i zwrotny. Przeprowadzają również montaż i demontaż oraz podłączenie do instalacji wodno-kanalizacyjnej, lub, gdy nie korzysta się z mediów, do zbiornika z wodą i pojemnika na nieczystości.
Tak kompleksowa oferta wpisuje się w potrzeby osób, które chcą zyskać dostęp do funkcjonalnego zaplecza sanitarnego przy minimalnym zaangażowaniu. Kontenery ułatwiają organizację przestrzeni w taki sposób, aby była ona przyjazna użytkownikom i bardzo higieniczna — zarówno krótko- jak i długoterminowo.
Artykuł sponsorowany