Strona główna
Technologie
Tutaj jesteś

Jakie jest zastosowanie sztucznej inteligencji?

26 października 2019

Jakie jest zastosowanie sztucznej inteligencji? to pytanie zadaje sobie wiele osób. Sztuczna inteligencja stała się pojęciem-wytrychem dla aplikacji tworzących trudne zadania, jakie kiedyś wymagały wkładu ludzi, takich jak komunikacja online z kontrahentami lub gra w szachy. Nazwę ową niejednokrotnie wykorzystuje się wymiennie z nazwami dziedzin podrzędnych, do jakich należą samouczenie się maszyn oraz uczenie głębokie. Są jednakże pomiędzy nimi rozbieżności. Pokazowo samouczenie się maszyn skupia się na tworzeniu zespołów, jakie uczą się bądź usprawniają własną efektywność na bazie wykorzystywanych danych. Należałoby sobie uzmysłowić, iż choć wszelkie zagadnienia samouczenia się maszyn należą do badań nad sztuczną inteligencją, SI nie ogranicza się tylko do nic nie wartych kwestii.

Sztuczna inteligencja

Pojęcie AI może rodzić się dalekie, to chociaż niejednokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, wsparto na niej dużo wykorzystań, z jakich korzystamy na co dzień. Netflix oraz Spotify to przypadki serwisów, jakie wyświetlają klientom prezentacje zawartości, jakie mogą go zaciekawić stosując dane o jego wcześniejszych wyborach lub okresie przeznaczonych konkretnym treściom. Dzięki sztucznej inteligencji, system może przechowywać informacje o własnych wyborach, badać je oraz na owej bazie wybierać możliwości filmów bądź utworów. Ostatnio odbyła się głośna premiera Asystent Głosowego Google, jakiego oddziaływanie też opiera się na AI, co pozwoli mu odpowiadać na „przygotowane” komendy dźwiękowe. Już działających przykładów wykorzystań owej sfery jest multum oraz stale trwają prace nad następnymi. Pośród przeważnie wymienianych są m.in. autonomiczne pojazdy, wyjścia z obszaru smart home, systemy monitoringu i zastosowanie AI do wytwarzania oraz oceny dokumentów, muzyki, natomiast chociażby wideo.

Coraz większa popularność

Sztuczna inteligencja (SI) jest teraz niezwykle wyrazistym określeniem, jakie zdobywa jeszcze większą popularność. Inteligentne są nie jedynie systemy analizujące wielkie zbiory danych oraz przewidujące prawdopodobieństwa wystąpienia przyszłych wydarzeń. Inteligentne są jeszcze częściej materiały, jakie nas ograniczają, natomiast często całe własne otoczenie – od domu, po miejsce pracy, przystanki komunikacji publicznej lub sklepy.

W celu pełnego zastosowania wartości sztucznej inteligencji mnóstwo spółek poważnie inwestuje w zespoły zajmujące analityką danych. Data science to interdyscyplinarna dziedzina doświadczeń, jaka stosuje techniki naukowe oraz odmienne do wyodrębniania wartości z danych i łączy umiejętności z dziedzin takich jak statystyka oraz informatyka teoretyczna z wiedzą biznesową w celu oceny danych zgromadzonych z wielu źródeł.

Zobacz też:  

Wynajem powierzchni magazynowej

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dysk 2TB
jak włączyć bluetooth w komputerze
jak zrobić dysk Google

Jak zrobić dysk Google?

21 sierpnia 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak zrobić dysk Google