Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

5 sytuacji, w których przyda Ci się OC w życiu prywatnym

11 marca 2021 5 sytuacji

Wypadki i zdarzenia losowe dzieją się niezależnie od nas i często nie mamy na nie wpływu. Można się jednak zabezpieczyć przed ich konsekwencjami finansowymi i, dzięki zapobiegliwości, otrzymać ochronę ubezpieczeniową wtedy, kiedy jej najbardziej potrzeba. Zobacz, dlaczego warto pomyśleć o OC w życiu prywatnym.

Z tekstu dowiesz się:

 • czym różni się ubezpieczenie OC w życiu prywatnym od tego samochodowego,
 • przed czym chroni OC w życiu prywatnym,
 • ile kosztuje OC w życiu prywatnym,
 • czy OC w życiu prywatnym działa za granicą.

Być może OC dotychczas kojarzyło Ci się jedynie z podstawowym ubezpieczeniem samochodu. Bez niego nie odważysz się wyjechać na ulicę. Dlaczego zatem nie zainwestować w OC w życiu prywatnym? To nieoceniona pomoc w sytuacji, gdy musisz ponieść odpowiedzialność za szkody, które powstały z Twojej winy. Sprawdź zatem, co obejmuje OC w życiu prywatnym oferowane przez Twoją agencję ubezpieczeniową.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – czym różni się od ubezpieczenia OC samochodu?

Na czym polega ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej? Chroni ono zarówno Ciebie, jak i poszkodowaną przez Ciebie osobę. Ty możesz być spokojny o to, że w sytuacji, gdy z Twojej winy zostanie wyrządzona szkoda, wypłata rekompensaty nie zrujnuje Cię finansowo. Osoba trzecia z kolei otrzyma kwotę, dzięki której będzie ona mogła usunąć powstałą szkodę (lub – w przypadku uszczerbku na zdrowiu – która zrekompensuje jej koszty leczenia). Na czym polegają różnice między OC w życiu prywatnym i OC samochodu? Sprawdź:

 • Ubezpieczenie OC samochodu – gwarantuje rekompensatę szkody wyrządzonej przez osobę kierującą pojazdem innym uczestnikom ruchu drogowego. Bez ważnej polisy samochód nie może się poruszać po drogach krajowych i zagranicznych – ubezpieczenie jest obowiązkowe.
 • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – zapewnia osobom trzecim rekompensatę za szkody wyrządzone przez ubezpieczonego (lub jego osoby bliskie, niepełnoletnie dzieci czy zwierzęta) w związku z wykonywaniem czynności życia prywatnego. OC w życiu prywatnym, w odróżnieniu od OC samochodu, nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym.

OC w życiu prywatnym – przed czym chroni?

W jakich konkretnych sytuacjach ubezpieczenie OC w życiu prywatnym może się okazać dla Ciebie przydatne? Zakres ubezpieczenia obejmuje m.in.:

 1. zalanie mieszkania sąsiadów,
 2. zniszczenie mienia w wynajmowanym mieszkaniu,
 3. zniszczenie cudzego mienia przez dziecko, które znajduje się pod opieką ubezpieczonego (np. zbicie szyby),
 4. potrącenie pieszego podczas jazdy na rowerze,
 5. ugryzienie drugiej osoby przez psa, który znajduje się pod opieką ubezpieczonego.

To jednak tylko przykładowe sytuacje, w których poszkodowanemu może się należeć rekompensata. Życie pisze różne scenariusze, dlatego każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie – i na takie okoliczności również warto się przygotować.

OC w życiu prywatnym cena – ile to kosztuje i czy zawsze jest się zabezpieczonym?

Koszt ubezpieczenia OC w życiu prywatnym zależy od oferty ubezpieczyciela. Co może mieć wpływ na wysokość ceny ubezpieczenia OC? Sprawdź:

 • Zakres ubezpieczenia – zakres zdarzeń, za które w ramach umowy odpowiada towarzystwo ubezpieczeniowe.
 • Inne ubezpieczenia w zestawie – ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jest często łączone z innymi ubezpieczeniami, np. mieszkania lub domu, samochodu i następstw nieszczęśliwych wypadków (jak np. w pakiecie ERGO 1).

W warunkach ubezpieczenia zawarte są też wyjątki, kiedy OC w życiu prywatnym nie obowiązuje. Należy do nich m.in.:

 • szkoda wyrządzona osobom bliskim,
 • szkoda wynikająca z celowego działania,
 • działanie pod wpływem alkoholu.

Polisa OC w życiu prywatnym – jak zabezpieczyć się za granicą?

Za uszkodzenia mienia i wypadki za granicą grożą Ci szczególnie wysokie odszkodowania. Czy możesz się przed tym ustrzec? Tak, jeżeli wybierzesz ubezpieczenie w ERGO HESTII. Gwarantuje Ci ono ochronę na całym świecie. Jeśli więc spowodujesz wypadek na stoku (np. wjedziesz w inną osobę na nartach) lub Twoje dzieci uszkodzą wyposażenie hotelu, nie musisz się martwić o wysokie koszty rekompensaty – pokryje je Twoje ubezpieczenie. W ERGO HESTII suma gwarancyjna jest na tyle wysoka, że z pewnością pokryje ona koszty odszkodowania.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym nie chroni przed samymi wypadkami, ale przed ich finansowymi skutkami. Osoba ubezpieczona nie musi więc martwić się wypłatą odszkodowania w razie przypadkowego zdarzenia. Skontaktuj się z agentem ERGO HESTIA, aby dowiedzieć się więcej.

Artykuł sponsorowany

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wszystko
Magazyny energii do domu: kompleksowy przewodnik
Wynajem powierzchni magazynowej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wynajem powierzchni magazynowej