Reżyser Dystryktu 9 ma pomysł, jak będzie wyglądała kontynuacja

0
919

Neill Blomkamp w ubiegłym miesiącu poinformował świat o tym, że już wkrótce rozpocznie prace nad nową odsłoną Obcego. Nie oznacza to jednak, że reżyser, który zadebiutował dopiero w 2009 roku świetnym Dystryktem 9 nie widzi możliwości kontynuacji tej produkcji. W rozmowie z IGN artysta z Republiki Południowej Afryki ujawnił, że „Dystryk 10″ wciąż jak najbardziej może powstać i reżyser ma pomysł, jak sequel sci-fi sprzed sześciu lat miałby wyglądać.

Mam pomysł na Dystrykt 10, który jest całkiem fajny. Problem leży w tym, że uważam, iż Chappie [gromadzący właśnie publiczność w kinach na całym świecie podobny artystycznie film Blomkampa] jest zakończeniem podobnej stylistycznie trylogii filmów. Chappie to ten dziwny projekt, który nie zawiera żadnych społeczno-politycznych powiązań. Nie opiera się na moich własnych doświadczeniach jako dzieciak z RPA. Z kolei Elizjum – pomimo tego, że również nie zawiera moich młodzieńczych doświadczeń – traktuje o gnębicielach w sferze elit społeczeństwa, którzy są ponad ludnością. Chappie nie traktuje o tym, ale wciąż jest częścią trylogii. Idąc dalej: wciąż chciałbym zrealizować swój pomysł na Dystrykt 10, jednak potrzebuję znaleźć odpowiedni czas na zrobienie tego kroku – by nie wrócić do Johannesburga, aby nakręcić coś podobnego. Jeszcze.

Co ciekawe, Neill Blomkamp nie myślał o potencjalnej kontynuacji do momentu, aż producent Dystryktu 9Peter Jackson, nie podrzucił mu tego pomysłu:

Nie myślałem o możliwości sequela. Pamiętam, że wchodziłem do biura Petera Jacksona, które znajdowało się na drugim końcu korytarza od mojej pracowni. Mój pokój był już zamknięty, film praktycznie gotowy, a Peter powiedział: „Wiesz, że zakończenie filmu aż prosi się o rozwinięcie?”. Może wiedział to już od początku, ja nie zdawałem sobie z tego sprawy, więc powiedziałem „Tak, w sumie masz rację” i wtedy zacząłem o tym myśleć. Zaznaczam, że nie miałem żadnej intencji dawać znaki, że powstanie kontynuacja, bo sam o tym nie wiedziałem.

Reżyser dodał, że początkowo nie widział miejsca na Dystrykt 10, jednak oddanie fanów spowodowało zmianę nastroju.

Dystrykt 9 to w zasadzie zamknięta opowieść o naziście będącym ofiarą Holokaustu. Gnębiciel stał się gnębionym. Kiedy film opiera się na takiej postaci, postać jest już skończona. Niezamierzona kreacja świata, która powstała na potrzeby postaci to coś, co uwielbiam – pełno dziwnych, pozaziemskich broni schowanych w szopie – to twórcze szaleństwo, więc zajęło parę lat, by jakoś to zobrazować. To, co wymyśliłem na potrzeby kontynuacji to rzeczy, które, tak mi się wydaje, chciałbym zobaczyć będąc fanem pierwszego filmu. Wiem, że chciałbym to zobaczyć i uważam, że inni ludzie też będą tak myśleli. To dobry pomysł.

Dystrykt 9 zadebiutował w kinach w 2009 roku i nominowany został do czterech Oscarów, w tym do miana najlepszego filmu roku, najlepszego scenariusza adaptowanego, najlepszych efektów specjalnych i najlepszego montażu. W produkcji grali Sharlto CopleyJason CopeNathalie BolttSylvaine StrikeJohn SumnerWilliam Allen Young i Elizabeth Mkandawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here