Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaką drukarkę laserową kupić? Najlepsze drukarki

16 września 2020


Warto mieć świadomość, że obecnie można bez żadnego problemu zaopatrzyć się w wielofunkcyjne drukarki laserowe do 500, 1000, a także 1500 złotych. Rekomendowane jest przed podjęciem decyzji uwzględnienie wydajności, ceny, komfortu obsługi czy kosztów eksploatacji. Istotne znaczenie będzie miał także koszt wydruku pojedynczej strony. Jaką drukarkę laserową kupić?

Czym należy się sugerować przy wyborze drukarki laserowej do domu lub biura?

Wśród bardzo dużej liczby modeli do 500 złotych dostępne są tylko i wyłącznie monochromatyczne drukarki laserowe, które zostały przystosowane przez producentów do sporadycznego drukowania. Osoby, których celem jest zaopatrzenie się w kolorową drukarkę powinny zainteresować się urządzeniami kosztującymi w okolicach 1000 złotych. Modele we wspomnianej cenie są bowiem wyposażone w bezprzewodową łączność Wi-Fi czy duplex.

Z kolei drukarki w granicach 1500 złotych są odpowiednio dostosowane do znacznie wyższych obciążeń, oferują także znacznie lepszą jakość wydruku. Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnienie ceny i komfortu obsługi. Osoby, które interesują tylko wydajne urządzenia nie powinny kupować modelu drukującego mniej niż 18 stron na minutę. Wspomniana szybkość doskonale zda egzamin w przypadku drukowania najbardziej klasycznych dokumentów.

HP LaserJet Pro M15a

Jest to model przeznaczony przede wszystkim dla osób poszukujących taniej i dobrej drukarki laserowej. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że jest to monochromatyczne urządzenie jednofunkcyjne, które doskonale zda egzamin w domu. Stosunkowo jest także użytkowanie produktu. Warto wiedzieć, że drukarka automatycznie się włącza i wyłącza, dzięki czemu możliwe jest zaoszczędzenie na energii elektrycznej.

Do domowych zastosowań w zupełności powinny wystarczyć: rozdzielczość 600×600 dpi, pierwszy wydruk w mniej niż 8,5 sekundy, a także prędkość wynosząca 18 stron na minutę. Godny uwagi jest również fakt, że cena wydruku jednej strony będzie wynosiła 22 grosze.

Brother DCP-1512E

Obecnie za 500 złotych bez żadnego problemu można zaopatrzyć się w drukarkę laserową wyposażoną w kopiarkę i skaner. Brother DCP-1512E to wielofunkcyjny model charakteryzujący się świetną specyfiką. Rozdzielczość wynosi 2400×600 dpi, z kolei pierwszego wydruku można spodziewać się po upływie niecałych 10 sekund. Maksymalna prędkość urządzenia wynosi natomiast 20 stron na minutę.

Do atutów omawianego produktu należy koniecznie zaznaczyć także cichą pracę, a także wysokiej jakości podajnik na 150 arkuszy. Bardzo często wymienianą zaletą modelu są również niewielkie rozmiary. Produkt waży bowiem zaledwie 7 kilogramów.

HP LaserJet Pro M203dn

Jest to zdecydowanie bardziej zaawansowany model od wymienionych wcześniej. HP LaserJet Pro M203dn jest bowiem w stanie dostarczyć użytkownikowi pierwszą stronę w mniej niż 7 sekund. Z kolei w ciągu minuty można cieszyć się z 28 wydrukowanych stron. Do cech charakterystycznych produktu koniecznie trzeba zaliczyć także bardzo wysoką rozdzielczość 1200×1200 dpi.

Ponadto dzięki dwustronnemu drukowaniu użytkownik może zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Atutem urządzenia jest również ogromny komfort pracy. Można bowiem bez żadnych problemów podłączyć model do sieci Ethernet. Osobę zainteresowaną zaopatrzeniem się w ten produkt może także przekonać możliwość drukowania z chmury czy urządzeń mobilnych. Oznacza to tym samym, że produkt został dostosowany przez producenta do współczesnych wymagań, a także potrzeb. Wydrukowanie jednej strony będzie kosztowało użytkownika 18 groszy.

Brother HL-B2080DW

Urządzenie także umożliwia na drukowanie z urządzeń mobilnych czy chmury. Produkt został także przez producenta odpowiednio przystosowany do pracy w sieci Ethernet. Do atutów urządzenia koniecznie trzeba zaliczyć cichą pracę, bardzo wysoką wydajność tonerów, a także podajnik na 250 arkuszy.

Ponadto drukarka jest bardzo szybka. W ciągu minuty jest bowiem w stanie wydrukować, aż 34 strony. Z kolei koszt wydrukowania jednej kartki wynosi 6 groszy.

Redakcja giznet.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, ciekawostki oraz najnowsze technologie i urządzenia spotykają się, by zapewnić Ci niezapomnianą dawkę inspiracji i fascynujących informacji na temat współczesnego życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące stylu życia, ciekawostki ze świata nauki i technologii oraz recenzje innowacyjnych urządzeń tworzą przestrzeń do odkrywania niezwykłych możliwości współczesnego świata.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wszystko
Magazyny energii do domu: kompleksowy przewodnik
Wynajem powierzchni magazynowej

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wynajem powierzchni magazynowej