news

Życie w Foxconn to nie tylko praca

Typowa zmiana w pracy trwa od ośmiu do dziesięciu godzin dziennie. Bez konieczności dojeżdżania do pracy, oznacza to sporo czasu wolnego dla około połowy z 420 tysięcy wszystkich pracowników Foxconna zatrudnionych w Szenzen. Zobaczcie, co wtedy robią monterzy podzespołów dla takich firm jak HP, Nokia czy (nie mogło go zabraknąć) Apple.

Exclusive Look: Living at Foxconn

Nowi pracownicy biorą dział w zajęciach integracyjnych. Na zdjęciu widać jak setki zatrudnionych w październiku Chińczyków maszeruje wokół boiska. Podobne „ćwiczenia” mają miejsce w chińskich szkołach.

Exclusive Look: Living at Foxconn

Nie wszystkim jednak spodobało się paradowanie na stadionie. Jeden z nowych pracowników stał z boku i robił na drutach szalik.

Exclusive Look: Living at Foxconn

Na terenie kampusu znajduje się szkoła, po ukończeniu której dostaje się dyplom honorowany również poza zakładem pracy. Pracownicy mogą opłacać naukę z własnych pieniędzy lub wydajnie pracując.

Exclusive Look: Living at Foxconn

Poza zwyczajnymi daniami dostępnymi na stołówce, serwuje się tam również specjały z różnych zakątków kraju. Kierownicy chcieli umożliwić swoim podwładnym spożywanie tego samego, co jedli w nieraz oddalonym o setki kilometrów domu. Domowe jedzenie jest jednym ze sposób na podnoszenie dobrego samopoczucia robotników.

Exclusive Look: Living at Foxconn

Nie zabrakło również sklepów spożywczych ze świeżymi owocami i warzywami.

Exclusive Look: Living at Foxconn

Na stronie internetowej sklepu Efeihu.com, pracownicy firmy Foxconn mogą zrobić zakupy za mniejsze pieniądze dla siebie i swojej rodziny.

Exclusive Look: Living at Foxconn

W „Cyberfox Café” pracownicy mogą się zrelaksować przy grach wideo, oglądaniu filmów czy surfowaniu w Sieci. Dostępne są również pomieszczenia dla pań chcących w spokoju posiedzieć przy komputerze oraz dla par, które mają ochotę razem obejrzeć film. Jak zwał, tak zwał.

Exclusive Look: Living at Foxconn

Gralnia z Xboxami nie cieszy się specjalnie dużym uznaniem Azjatów. My już wiemy dlaczego.

Exclusive Look: Living at Foxconn

Ekipa filmowców z Multimedia Office firmy Foxconn kręci na terenie kampusu materiały promocyjne oraz szkoleniowe dla pracowników mieszkających zarówno w Szenzen, jak i w innych miastach na całym świecie.

#!#ankieta#!#

Materiał powstał przy współpracy Gizmodo oraz magazynu WIRED. Aparat fotograficzny oraz obiektywy zostały wypożyczone z BorrowLenses.com.

podobne treści

 • tebe4u

  nie powinno być Shenzen czasami?

 • Wert

  Taaak, co zarobią to wydadzą na miejscu. Rewelacja.

 • hnw777
 • krzicho

  Jakoś mi się nie chce wierzyć, że nagle tak się warunki polepszyły. Zakrawa mi to na propagandę.

 • bum3r

  Sciema na maxa. Zarabiaja grosze i ma ich byc stac na takie rozrywki? Nie bede tu przeklinal ale to robienie ludzi w ch.. balona

 • sks

  Zwyczajna ordynarna propaganda, do której przyłączyło się Gizmodo. Na 420 000 pracowników ma wystarczyć te 10 stanowisk Xbox’a? A może ta stołówka na zdjęciach pomieści 420 000 pracowników? Na boisku widzimy ok 100 ludzi, gdzie pozostałe 419 900??
  Takie warunki to może ma… kadra dyrektorska a nie zwykli pracownicy.