ciekawostkifilmvideo

Zwiastun filmu „W pierścieniach Saturna” czyli piękno Układu Słonecznego w pigułce (wideo)

Nie da się ukryć, że filmy o kosmosie dość często kojarzą nam się z wysokobudżetowi produkcjami pokroju Gwiezdnych Wojen, Star Treka, czy jeszcze dość świeżej „Grawitacji”. Zupełnie inne podejście do tej tematyki postanowił zaprezentować  niejaki Stephen van Vuuren, który kontynuuje samodzielne prace nad stworzeniem filmu „In Saturn’s Rings”. Zobaczcie jego piękny zwiastun.

Nie przedłużając:

In Saturn’s Rings (tłum. „W pierścieniach Saturna”) to przełomowy film dedykowany wielkoekranowym multipleksom, kinom IMAX oraz planetariom wyposażonym w system projekcyjny typu Fulldome. Całość zmontowano w prostym, przydomowym studiu z ponad miliona prawdziwych fotografii. Dzięki wykorzystaniu unikatowej techniki fotoanimacji – film zabierze publiczność w zapierającą dech w piersiach podróż po bezkresnych obszarach naszego Układu Słonecznego. Ponadto w produkcji nie zabraknie ujęć z przynajmniej tuzina misji kosmicznych, wliczając w to m.in. programy Cassini-Huygens, Hubble, Apollo, Voyager 1/2 i wielu innych.

Van Vurren obecnie zbiera środki na opłacenia orkiestry symfonicznej Greensboro, która ma stworzyć ścieżkę dźwiękową do filmu.

Jak wam się podoba?

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści