internet

Zuckerberg: Facebook zapewni Internet w obozach dla uchodźców

Podczas swojego wczorajszego wystąpienia na szczycie ONZ Mark Zuckerberg zapowiedział, że jego firma, we współpracy z UNHCR pomoże zapewnić dostęp do Internetu w prowadzonych przez organizację obozach dla uchodźców.

Założyciel Facebooka nie sprecyzował na razie w jaki sposób firma chciałaby zrealizować ten cel, ani które z prowadzonych przez ONZ obozów dla uchodźców zostaną jako pierwsze objęte programem, ale rozpoczęta przez Facebook inicjatywa Internet.org już od jakiegoś czasu pracuje nad rozwiązaniami, które mogłyby być bardzo przydatne do realizacji tego celu. Według Zuckerberga dzięki dostępowi do Internetu „uchodźcy zyskają sprawniejszy dostęp do organizacji pomocowych i łatwiej im będzie utrzymywać kontakty z krewnymi i innymi bliskimi”.

Jednocześnie Zuckerberg zaznaczył, że jego pobudki nie są czysto altruistyczne, ponieważ, jak zauważa The New York Times, stwierdził też, że „wszyscy zyskamy jeśli będziemy w większym stopniu połączeniu”, również jego firma.

Zuckerberg zapowiedział również, że Facebook włączy się kampanię Connectivity Declaration, która ma w ciągu pięciu lat zapewnić dostęp do internetu wszystkim mieszkańcom Ziemi. Według niego mogłoby to pomóc ONZ między innymi w walce z ubóstwem.

Zdjęcie: Flickr/denneyterrio

podobne treści