internetnewsWiadomość główna

Zuck uważa, że będziemy coraz śmielej dzielić się informacjami

Jeśli uważacie, że ludzie publikują zbyt wiele prywatnych, osobistych informacji na swój temat na rozmaitych serwisach społecznościowych – czekają was trudne czasy. No, a przynajmniej jeżeli wizja przyszłości Marka Zuckerberga ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością (a chyba może).

W rozmowie z jednym z założycieli inkubatora startupów Y Combinator, Paulem Grahamem, Zuck stwierdził, że we przyszłości ludzie będą upubliczniać znacznie więcej różnorakich informacji niż dziś.

To coś w rodzaju społecznościowej wersji Prawa Moore’a. Spodziewamy się, że liczba udostępnianych przez ludzi informacji będzie się podwajać co 10 lat. A więc za 10 lat od teraz, użytkownicy mediów społecznościowych będą prezentować treści innym około 1000 razy częściej niż ma to miejsce dziś.

Nie da się ukryć, że byłby to prawdziwie potężny przyrost. Czy to w ogóle możliwe? Być może z nadejściem technologii typu Google Glass zaczniemy udostępniać nieco więcej zdjęć i filmików, ale czy naprawdę aż 1000 razy więcej? Wątpliwe. Tym bardziej, że tendencja zaczyna się zmieniać – ludzie podchodzą do mediów społecznościowych z coraz mniejszym zaufaniem i coraz większym dystansem. Jak uważacie – wizja Zuckerberga może się ziścić?

podobne treści