newssmartfony

ZTE zaprezentowało nowy, 5-calowy smartfon Nubia Z5

ZTE nie zwalnia tempa. Oskarżana w ostatnim czasie o szpiegostwo i ustalanie tzw. cen dumpingowych, chińska firma zaprezentowała właśnie nowy, 5-calowy smartfon Nubia Z5, który już dziś zadebiutuje na swoim rodzimym rynku.

Urządzenie, którego pierwsze zdjęcia mieliśmy okazję zobaczyć już przy okazji niedawnego, listopadowego wycieku, zamknięto w ładnej, białej obudowie o cienkich krawędziach, która w dość oczywisty sposób nawiązuje do wyglądu najnowszych smartfonów HTC (przynajmniej na moje oko). Co więcej – choć ZTE zajmowało się dotychczas produkcją sprzętu z góra średniej półki – specyfikacja nowego tabletofonu chińskiej firmy jest zaskakująco mocna. Nubia Z5 dysponuje dużym, 5-calowym wyświetlaczem Full HD o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, wydajnym, czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 Pro o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, 2 GB-ami RAM-u, dwoma – 2 i 13 MPx – kamerami i niezłą, 2,500-mAh baterią. Całość – mierząca w najgrubszym punkcie około 7,5 mm – pracuje pod kontrolą prawie najnowszego Androida 4.1 Jelly Bean.

Póki co nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) urządzenie zadebiutuje gdziekolwiek poza ojczystym terytorium Chin. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny urządzenia byłoby szkoda gdyby nigdy nie trafiło choćby do Europy. No, właśnie – cena Nubii Z5 dość ciekawie kontrastuje z oskarżeniami wobec chińskich firm (Huawei i ZTE) o stosowanie tzw. cen dumpingowych (czyli sprzedawanie urządzeń za kwotę niższą od ich rzeczywistej wartości bądź nawet kosztów ich wyprodukowania). ZTE Nubia Z5 kosztuje w tej chwili zaledwie 400 dolarów. Wkrótce przekonamy się czy i on stanie się obiektem zainteresowań wszędobylskich eurobiurokratów.

Obraz pochodzi z serwisu SlashGear

podobne treści