newssmartfonytablety

ZTE pracuje nad 5,9-calowym „tabletofonem”?

Wielkie ekrany ciągle nie wychodzą z mody (przynajmniej producenkiej). Jeśli uważaliście, że już wyświetlacz smartfona Galaxy Note II jest zdecydowanie zbyt duży, ten tabletofon na pewno nie przypadnie wam do gustu. Szef ds. strategii rynkowej ZTE, Lu Qian Hao, opublikował na łamach serwisu społecznościowego Weibo pierwsze zdjęcia ogromnego, 5,9-calowego „phabletu” chińskiej firmy.

Specyfikacja urządzenia jest rzecz jasna na razie nieznana. Wiemy jednak, że dysponuje ono ogromnym, 5,9-calowym ekranem o zaskakująco wysokiej rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli i że będzie pracować pod kontrolą najnowszego Windowsa Phone 8 (tj. akurat tego nie sprecyzowano, ale nie wydaje mi się, by na tym etapie ktoś miał wypuszczać smartfon ze starszą wersją WP).  Poza tym, w wyposażeniu słuchawki znalazło się też miejsce dla technologii dźwiękowej DTS. Tyle wiemy.

No i cóż, rzecz jest ciekawa z przynajmniej dwóch powodów – po pierwsze, tabletofon z tak dużym ekranem to, chyba nie odkryję Ameryki, sprawa raczej niecodzienna. Sam nie wiem czy powinniśmy zakwalifikować go jako odrobinę przerośnięty smartfon czy też raczej jako mały (za mały!) tablet obsługujący najzwyczajniejszą w świecie funkcję telefonowania. Trudno powiedzieć. Po drugie zaś dlatego, że Microsoft dotychczas nie wspominał nic o wsparciu dla rozdzielczości Full HD (chyba, że o jego braku). Zobaczymy, czy takowe jednak pojawi się w chińskim – i nie tylko – „phablecie”.

Co myślicie – prawie 6-calowy „tabletofon” to już gruba przesada? Czy korzystanie z takiego urządzenia w ogóle może być komfortowe?

[WMPowerUser]

podobne treści