news

Zrób to sam: słuchawki z regulacją głośności

Spora liczba obecnie sprzedawanych słuchawek jest wyposażona w regulator głośności. W słuchawkach, w których nie ma tego udogodnienia, można samemu w łatwy sposób je zamontować.

Można to zrobić na dwa sposoby: wymontować gotowy regulator głośności ze starych, nieużywanych słuchawek i podłączyć go do nowych lub skorzystać z instrukcji znajdującej się na stronie Instructable.

Jeśli wiesz z czym się je elektronikę, to najprawdopodobniej będziesz miał większość niezbędnych części w swoim domu. Głównymi bohaterami naszego opowiadania będą w tym wypadku dwa jacki (męski oraz damski), dwukanałowy kabel audio, cyna, lutownica oraz, oczywiście, samo pokrętło.

Cała operacja jest naprawdę prosta, tania  i względnie szybka. Jeśli chcielibyście zobaczyć, jak krok po kroku zmontować regulator głośności dla słuchawek, wtedy powinniście rzucić okiem na link obok. [Whitson Gordon/giz, Universal Earbud/Headphone Volume Control]

podobne treści

  • kulpak

    A nie lepiej wymontować kabel z regulatorem ze starych (nowych tanich) słuchawek i przylutować go do głośników? Prostsza metoda i dająca 100% pewności, że nic nie popsujemy.