wynalazki

Zrób swoje własne Street View

Google stara się jak może by sfotografować każdy skrawek ziemi na potrzeby Google Street View. Są jednak takie miejsca, do których flota pojazdów Google nie dotrze. Jednak jeśli cierpisz na obsesję fotografowania wszystkiego, możesz wypełnić tą lukę przy pomocy podręcznego zestawu DIY Streetview.

Zbudowany przez niemieckich inżynierów przenośny zestaw kamer można samodzielnie zamontować na dachu swojego samochodu lub przenosić w plecaku. Głównym elementem zestawu jest wysięgnik z zamontowaną kamerą, która przy pomocy sześciu sensorów tworzy 30-megapikselowy obraz, który pokrywa 90 procent świata wokół kamery. Zdjęcia robione są co trzy sekundy i są automatycznie sklejane, przycinane i geotagowane przez załączone oprogramowanie do przetwarzania obrazu.

Stworzonych w ten sposób ujęć nie można co prawda wgrać do bazy danych Google Street View, ale możecie je umieścić na swojej własnej stronie internetowej. Idealne rozwiązanie dla wszystkich pośredników sprzedaży nieruchomości i innych osób, które chcą się czymś pochwalić.

[DIY Streetview]

podobne treści