newssztuka

Zostań wirtualnym rzeźbiarzem

Sculptris jest nie tylko darmowym programem modelowania 3D, jest również jednym z łatwiejszych w użyciu. Program ma prosty interfejs i intuicyjną obsługę. Mamy do wyboru sporą, ale nie przytłaczającą paletę narzędzi. Nawet, jeśli nie miałeś do tej pory do czynienia z cyfrowym modelowaniem, możesz stworzyć dzieło swojego życia.

Mimo sceptycznego podejścia do tego typu programów do sculptingu – „bo gryzą”, postanowiłam go ściagnąć.  Zabawa jest świetna. Spod mojego dłuta wyszło już kilka pokrak. Kiedy próbowałam wyrzeźbić ludzką twarz, wyszedł człowiek-świnia, ale nie zrażam się!

Nawet jeśli nie jesteście fanami modelowania w 3D, warto się chwilę pobawić tym programem. Może zainspiruje was do stworzenia jeszcze bardziej odrażającego ogra czy hybrydy wężo-konio-człowieka.

Wydany przez firmę Pixologic (producenta ZBrush) Sculptris Alpha 5 na razie jest dostępny za friko. Nie wiadomo tylko, czy będzie rozwijany w wersji darmowej, więc jeśli chcecie poeksperymentować trochę z wirtualnym dłutem, to tutaj go ściągniecie. [Lifehacker, Sculptris, Freeware Genius]

podobne treści