film

Zostałeś zaprojektowany, by zabijać. Zwiastun Hitman: Agent 47

Studio 20th Century Fox opublikowało pierwszy zwiastun mocno oczekiwanej adaptacji kultowej już gry komputerowej o zabójcy bez imienia, Hitman: Agent 47. W roli tytułowego 47 wystąpi znany z serialu Homeland Rupert Friend. Zapowiedź zaplanowanej na sierpień premiery do zobaczenia poniżej:

 

Agent 47 to elitarny zabójca, który został zaprojektowany genetycznie po to, by być idealną maszyną do zabijania i poznać go można tylko po dwóch ostatnich cyfrach wytatuowanego z tyłu głowy kodu kreskowego. Jest kulminacją wieloletnich badań – i czterdziestu sześciu wcześniejszych agentów – co zaowocowało niesamowitą siłą, szybkością, wytrzymałością i inteligencją. Najnowszym celem jest ogromna korporacja, która planuje odkryć jego sekret, by stworzyć armię będącą w stanie pokonać samego 47. Z pomocą pewnej młodej kobiety agent odkrywa swoją przeszłość i staje oko w oko z najgroźniejszym przeciwnikiem.

Obok Ruperta Frienda (Homeland, Chłopiec w pasiastej piżamie) Hitman: Agent 47 zagrają Zachary Quinto (Star Trek, serial American Horror Story), Emilio Rivera (Zakładnik, Bruce Wszechmogący), Hannah Ware (Wstyd, Oldboy), Rolf Kanies (Upadek, Kod Biblii), Thomas Kretschmann (Pianista, Wanted – Ścigani), Ciaran Hinds (Monachium, Kobieta w czerni) oraz Dan Bakkedahl (Gorący towar, Ryzyko zawodowe).

Premiera przygód zabójczego agenta zaplanowana została na 27 sierpnia tego roku. W Polsce produkcja zadebiutuje dzień później. Reżyserem jest debiutant Aleksander Bach, a film stworzył w oparciu o skrypt dostarczony przez Michaela Fincha oraz Skipa Woodsa, którzy pracowali wspólnie nad adaptacją z 2007 roku. Poprzednia kinowa wersja gry, Hitman, zarobiła ponad 100 milionów dolarów na całym świecie, a odtwórcą roli tytułowego zabójcy był Timothy Olyphant. Seria gier Square Enix od powstania sprzedała się w 20 milionach egzemplarzy i jest jedną z najważniejszych serii tej firmy.

podobne treści