film

Gwiazda Avatara zagra Rosemary w adaptacji powieści Iry Levin

W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że NBC stworzy miniserial na podstawie powieści Iry Levin, Dziecko Rosemary. Teraz wiadomo już, że w produkcji zagra Zoe Saldana.

Saldana będzie grała główną rolę Rosemary, młodą żonę i przyszłą matkę, która wspólnie z mężem przenosi się do paryskiego mieszkania z mroczną przeszłością. Po zajściu w ciążę, Rosemary staje się coraz bardziej podejrzliwa; uważa, że i jej mąż, i tajemniczy sąsiedzi mają jakieś nikczemne plany względem jej dziecka.

Zoe Saldana na ekranach kin gości już dosyć długo, a jedną z największych ról jest niewątpliwie rola w Avatarze Jamesa Camerona, czyli najbardziej kasowym filmem wszechczasów. Sporo przychylnych recenzji zdobyła również za rolę w reboocie Star Treka w 2009 roku oraz za Colombianę z 2011. Ostatnim projektem, w którym brała udział był film Christiana Bale’a, Out of the Furnace. Już za niedługo widzowie będą mogli zobaczyć aktorkę w Strażnikach Galaktyki, Blood Ties oraz animacji Księga życia. Na temat wyboru aktorki wypowiedział się Quinn Taylor z NBC Entertainment:

Zoe udowodniła, że jest jedną z najbardziej utalentowanych aktorek i sądzimy, że jest idealnym połączeniem lekkiego ducha i powagi, by podjąć rolę z powieści Iry Levin. Z Zoe, która będzie podążać za wskazówkami Agnieszki Holland, produkcja zmierza do fenomenalnego początku.

Producentami wykonawczymi będą Joshua Maurer, Alix Witlin iDavid Ster wraz z Lionsgate Television. Scenariusz zaadaptująScott Abbott (Królowa potępionychPomnik) oraz James Wong (American Horror Story, Oszukać przeznaczenie), a reżyserem będzie Agnieszka Holland (W ciemności, Janosik: Prawdziwa historia).

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści