news

Zobacz postępy w budowie Stadionu Narodowego na żywo

Narodowe Centrum Sportu we współpracy z firmą Panasonic jako pierwsze w Polsce umożliwiło kibicom i wszystkim zainteresowanym podgląd live budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Kamera IP Panasonic WV-NW960 zainstalowana w niecce stadionu pozwala na podgląd w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę. Budowę NCS można śledzić na stronie www.stadionnarodowy.org.pl
Podgląd live budowy Stadionu Narodowego jest efektem współpracy z firmą Panasonic, która udostępniła bezpłatnie szybkoobrotową sieciową kamerę CCTV WV-NW960 zapewniającą najwyższą jakość obrazu o każdej porze dnia. 
– Teraz każdy może stanąć na trybunie i podziwiać budowany Stadion. W prawdzie wizyta na Stadionie jest póki co wirtualna, jednak jakość obrazu i transmisja w czasie rzeczywistym zapewniona przez kamerę Panasonic pozwalają poczuć się jednym z uczestników tworzenia historii polskiego sportu – powiedział Dariusz Łabędzki, CCTV Product Manager w Panasonic Marketing Europe, Oddział w Polsce.
Narodowe Centrum Sportu nie kryje zadowolenia z projektu. – Codziennie setki, a nawet tysiące osób chcą zobaczyć jak wygląda budowa Stadionu Narodowego. Dzięki udostępnieniu obrazu live z budowy, mamy nadzieję spełnić oczekiwania wszystkich osób zainteresowanych tą budową. Teraz można śledzić postęp prac na Stadionie Narodowym bez ograniczeń, wystarczy wejść na naszą stronę internetową – powiedziała Daria Kulińska, Rzecznik Prasowy NCS.
Kamera WV-NW960 została wyposażona w technologię Super Dynamic III, która  zapewnia 128-krotnie szerszy zakres dynamiki w porównaniu do konwencjonalnych kamer. Charakteryzuje się ona wysoką czułością w trybie kolorowym 0,5 lx przy F1.4 oraz czarno-białym 0,04 lx przy F1.4. W połączeniu z ruchomym filtrem podczerwieni umożliwia to generowanie przez kamerę WV-NW960 wysokiej jakości obrazu w najbardziej skrajnych warunkach oświetlenia. Adaptacyjna, cyfrowa redukcja szumów zapewnia niski poziom szumów i eliminuje efekt rozmycia ruchomych obiektów w każdych warunkach, a dzięki obiektywowi z 30-krotnym zoomem (3,8 – 114 mm, ok. 300x wraz z zoomem cyfrowym) obraz bardziej przypomina ten, który jest znany z kamer konsumenckich.
Kamera wyposażona jest w szereg automatycznych funkcji, takich jak śledzenie obiektów, automatyczne ogniskowani itp., które w znaczący sposób ułatwiają operatorowi systemu pracę a system monitoringu czynią bardzo efektywnym. W kontekście budowy Stadionu Narodowego, pozwalają one na rzetelne i efektowne śledzenia postępu prac. Kamera posiada wbudowaną funkcję detekcji ruchu (VMD) z 4 programowalnymi obszarami detekcji i 6 poziomami czułości. Progresywne skanowanie obrazu z adaptacyjną progresywną konwersją ruchu umożliwia uzyskiwanie klarownych obrazów w przypadku szybko poruszających się obiektów. 
Dwustrumieniowe przesyłanie obrazów w kompresji MPEG-4 i JPEG, zapewnia jednoczesne monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz rejestrację obrazów w wysokiej, niezmiennej rozdzielczości, co jest ważnym warunkiem efektywnej identyfikacji zdarzeń i osób. Różnorodność zastosowanych w kamerze funkcji sieciowych powoduje, że kamera jest bardzo efektywnym elementem systemu monitoringu wizyjnego IP.

#!#photo2#!#

Kamera sieciowa WV-NW960 sprawdzi sięw każdych warunkach – nie zawiedzie i spełni każde stawiane przed nią zadanie dozorowe.  Niewątpliwą zaletą kamery jest wyposażenie jej w zewnętrzną, wandaloodporną  obudowę  o stopniu ochrony IP66, co zapewnia jej wodoodporność oraz pyłoszczelność a co za tym idzie, pozwala na bezawaryjną, prawidłową pracę w niesprzyjających warunkach środowiskowych.​

podobne treści

  • CiastekPL

    „[bla bla bla…] najwyższą jakość”

    Chyba różnie postrzegamy termin jakość

    Mnie najwyższą jakość zapewnia telewizor Full HD wraz z odtwarzaczem Blu-ray, a nie niewyraźny, klatkujący obraz z kamery live ;]

  • spamtuxkiller

    hehe, dobre Ciastek :D