designnews

Zobacz główne aplikacje Windows 8 w akcji

Prawie wszyscy nie możemy doczekać się  wydania końcowej wersji świetnie zapowiadającego się systemu Windows 8. Film pokazowy umieszczony za Blogu Windows tylko zwiększył nasz apetyt.

Ogromnym krokiem na przód jest umieszczenie wszystkich ustawień systemu i aplikacji w Windows Live ID. Dzięki takiemu zabiegowi na każdym lub prawie każdym komputerze będziemy czuć się jak u siebie. Windows Live zapamiętuje również każdego peceta i smartfon z systemem Windows Phone po to, by w przyszłości móc się z nim połączyć w określonym celu. Może to być chęć odszukania swojego telefonu lub udzielenie zdalnej pomocy.

Posiadacz Windows Live ID otrzymuje automatycznie własny SkyDrive, czyli zaktualizowany niedawno do HTML5 przez Microsoft dysk o pojemności 25GB, który lewituje gdzieś w Chmurze i oferuje użytkownikom podstawowe funkcje pakietu Office. Świetna sprawa.

Załączony film jest kolejną świetną reklamą przyjemnego dla oka i sprawiającego wrażenie kompletnego interfejsu użytkownika Metro. [Windows Steam Blog, Techmeme]

podobne treści

  • misiek998

    Jak dla mnie brakuje aero. Gdyby tak pasek z boku był przeźroczysty, wyglądało by to o wiele lepiej niż taki jednolity kolor

  • quentin285

    ja się martwię jak to będzie wyglądać na ekranach 4×3

  • none

    no nie wiem. dla mnie to metro ui stawia na jednozadaniowosc, kazda aplikacja zmaksymalizowana. to ui wg mnie dla waskiej grupy odbiorcow jest, przynajmniej jeśli chodzi o desktopy. na tablety się pewnie sprawdzi.