krótka piłkanewssmartfony

Znamy przybliżoną datę premiery pierwszych smartfonów Samsunga z systemem Tizen

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy przybliżoną datę premiery pierwszych smartfonów giganta pracujących pod kontrolą open source’owego systemu operacyjnego Tizen. Jak donosi znana agencja Reuters – wyposażone w ten OS urządzenia Samsunga trafią na rynek już w drugim kwartale 2014 roku.

Taką informację przekazał dziennikarzom wiceprezes działu odpowiedzialnego za strategię produktową firmy, Yoon Han-kil. Z wygłoszonych przezeń deklaracji jasno wynika, iż debiutancka słuchawka Samsunga z OS-em Tizen trafi do sklepów pod koniec czerwca tego roku i dzięki niezłemu wyposażeniu, będzie urządzeniem przypisanym raczej do górnej półki cenowo-sprzętowej. Co ciekawe, nie będzie to wcale jedyne dzieło Koreańskiego giganta ze wspomnianym OS-em na pokładzie. Według Han-kila, mniej więcej w tym samym czasie do sklepów powinien trafić kolejny, nieco tańszy, a co za tym idzie o wiele bardziej przystępny, tizenowy smartfon Samsunga

Przy okazji, wyraźnie zaznaczył on, że mimo poszukiwania rozmaitych alternatyw, gigant nie zamierza rezygnować z Androida, który pozostanie głównym przedmiotem jego biznesowych, komercyjnych poczynań.

Gwoli przypomnienia, Azjatycka firma ma już za sobą jedną, nieudaną próbę wprowadzenia na rynek urządzeń tego typu przy współpracy z sieciami Orange i NTT Docomo. Zobaczymy czy kolejne podejście giganta – wsparte gadżetami z serii Gear – okaże się choć nieznacznie skuteczniejsze.

Źródło: Android Central

podobne treści