film

Znamy pełną obsadę Gwiezdnych wojen: Epizodu VII!

Po wielu doniesieniach, plotkach i domysłach wiadomo wreszcie, kto wystąpi w oczekiwanym Epizodzie VII. Jak się okazuje, wiele z nich zawierało trochę prawdy.

Zespół jest podekscytowany możliwością ogłoszenia obsady Gwiezdnych wojen: Epizodu VII.

Aktorzy John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson i Max von Sydow dołączą do gwiazd oryginalnej sagi – Harrisona Forda, Carrie Fisher, Marka Hamilla, Anthony’ego Danielsa, Petera Mayhew i Kenny’ego Bakera – w nowym filmie.

Reżyser J.J. Abrams powiedział: Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że możemy w końcu przedstawić obsadę Epizodu VII. Jest to jednocześnie zachwycające i surrealistyczne oglądać ukochaną, oryginalną obsadę i tych nowych, wspaniałych aktorów pracujących wspólnie, by przywrócić ten świat do życia. Rozpoczniemy zdjęcia w ciągu kilku tygodni i wszyscy dołożą wszelkich starań do tego, by fani mogli być dumni.

John Boyega znany może być widzom przede wszystkim ze swojej roli w angielskiej komedii science fiction Atak na dzielnicę, a jego najnowszym filmem jest Imperial Dreams, opowieść o nawracającym się gangsterze. Kariera Daisy Ridley do tej pory ograniczała się do występów w serialach Milczący świadek, Toast of London oraz Mr Selfridge. Pierwszą z postaci, o których pogłoski mówiły, jakoby miał zagrać w siódmej odsłonie sagi jest Adam Driver, znany ze swojej roli w serialu Dziewczyny oraz występu u boku Justina Timberlake’a i Oscara Isaaca w filmie Co jest grane, Davis?. Kim ma być postać zagrana przez Drivera na razie nie wiadomo, jednak słychać głosy, jakoby jego bohater miał być tak ważny dla nowych Gwiezdnych wojen, jak dla oryginału był Darth Vader.

Byłego i, jak się okazuje, przyszłego współpracownika Drivera, Oscara Isaaca nie trzeba nikomu przedstawiać. Wystarczy przypomnieć, że obok Co jest grane, Davis? pojawił się w ostatnich latach w takich produkcjach, jak Dziedzictwo Bourne’a, Robin Hood, W sieci kłamstw czy Sucker Punch. Kolejną niekwestionowaną gwiazdą na tle Boyegi i Ridley jest Andy Serkis, którego najnowszy film, Ewolucja planety małp, trafi do kin jeszcze w lipcu. O Domhallu Gleesonie pisaliśmy przy okazji debiutu zwiastuna do filmu Frank, gdzie aktor pojawi się u boku Maggie Gyllenhaal i Michaela Fassbendera.  Max von Sydow to już legenda hollywood. Zaczynając od Egzorcysty z 1973 roku można wymieniać sporo tytułów, a te cieszące się ostatnio największą popularnością to Raport mniejszości Stevena Spielberga, Siódma pieczęć czy Wyspa tajemnic. Aktor został nominowany trzy lata temu do Oscara za swoją rolę najemcy w filmie Strasznie głośno, niesamowicie blisko.

Występ oryginalnej obsady był już pewien od dłuższego czasu, o czym pisaliśmy już pod koniec stycznia. Nad filmem, obok Abramsa i Lawrence Kasdana, pracują operator Dan Mindel (Mission: Impossible III, Star TrekW ciemność. Star Trek), scenografowie Rick Carter (LincolnAvatar, Forrest Gump) i Darren Gliford (NiepamięćTRON: Dziedzictwo), projektant kostiumów Michael Kaplan (W ciemność. Star TrekMission: Impossible III,Podziemny Krąg). Za efekty specjalne odpowiadać będą Chris Corbould (SkyfallMroczny rycerz powstajeIncepcja) i Roger Guyett (W ciemność. Star TrekPiraci z Karaibów: Na krańcu świata,Gwiezdne wojny: Epizod III Zemsta Sithów), a za dźwięk Ben Burtt (LincolnWall-EGwiezdne Wojny: Epizody I-VI), Gary Rydstrom (Park JurajskiSzeregowiec RyanToy StoryMission: Impossible – Ghost Protocol), Matthew Wood (W ciemność. Star TrekMistrzAż poleje się krew). Producentami są Kathleen Kennedy, J.J. Abrams i Bryan Burk, a producenci wykonawczy to Tommy Harper (Mission: Impossible – Ghost ProtocolJack RyanW ciemność. Star Trek) i Jason McGatlin (Przygody Tintina,Wojna Światów). John Williams powraca, by stworzyć ścieżkę dźwiękową do Gwiezdnych Wojen: Epizod VII. Premiera zaplanowana jest na 18 grudnia 2015 roku.

podobne treści