film

Znamy oficjalny tytuł Dnia niepodległości 2

Podczas wczorajszej, prowadzonej na żywo konferencji z udziałem Rolanda Emmericha i członków obsady sequela Dnia niepodległości w końcu poznaliśmy oficjalny tytuł zaplanowanego na czerwiec przyszłego roku  filmu. Dodatkowo studio 20th Century Fox opublikowało także kilka zdjęć z planu, na którym prowadzone są zdjęcia, a także kilka szczegółów na temat postaci, jakie przyjdzie zagrać aktorom.

 

Oficjalnym tytułem brzmi Independence Day: Resurgence, co tłumaczyć można jako Dzień niepodległości: Odrodzenie. Nawiązywać ma to do faktu, że po wojnie, która miała miejsce w pierwszej części, ludzkość zjednoczyła się w walce ze wspólnym, pozaziemskim wrogiem.

Podczas konferencji wyjaśniono także role, jakie przypadną głównym aktorom:

  • Postać grana przez Jeffa Goldbluma – David Levinson – jest teraz szefem nowej inicjatywy. Jego zadaniem jest prowadzenie działań, które zapewnią światu bezpieczeństwo.
  • Sela Ward zagra prezydenta Stanów Zjednoczonych, a Maika Monroe, córka postaci granej w Dniu niepodległości przez Billa Pulmana pracuje dla niej i jest także pilotem myśliwca.
  • Liam Hemsworth wcieli się w nową postać, osieroconego przez pierwszą wojnę mężczyznę, który dołączył do wojska i stał się jednym z najlepszych pilotów. Jego błędy spowodowały jednak, że został oddelegowany do prowadzenia nowego pojazdu, Moon Tug (na zdjęciu poniżej) w ramach nowego, księżycowego projektu.
  • Jessie Usher, grający syna Kapitana Hillera (granego w pierwszej części przez Willa Smitha) żyje w cieniu ojca. Nie jest to jednak wcale zła rzecz, jak tłumaczył podczas transmisji sam aktor.
  • Postać grana przez Vivicę A. Fox nie jest już striptizerką. W ciągu dwudziestu lat od premiery pierwszego filmu zmieniła się i teraz jest administratorką szpitala.

 

Dzięki badaniom przejętej, obcej technologii, współpraca mieszkańców Ziemi zdołała opracować zaawansowany system obrony, by chronić planetę. Nic jednak nie może przygotować na jeszcze wścieklejsze ataki istot pozaziemskich. Tylko wybrani będą w stanie uratować nasz dom przed zagładą.

Obok Liama Hemswortha (seria Igrzyska śmierci), Jeffa Goldbluma (Park Jurajski, Grand Budapest Hotel), Jessiego Ushera (serial Survivor’s Remorse), Maiki Monroe (Gość, Bling Ring) i Seli Ward (Pojutrze, Zaginiona dziewczyna), na potrzeby Independence Day: Resurgence powrócą Bill Pullman (Ja cię kocham, a ty śpisz, Bez litości), Brent Spiner (Aviator, serial Star Trek) i Judd Hitsh (Piękny umysł, serial Wzór). Roland Emmerich wyreżyseruje kontynuację hitu w oparciu o scenariusz stworzony przez Cartera Blancharda. Wcześniej skrypt tworzyli, wspólnie z reżyserem, Dean Devlin i James Vanderbilt. Producentami będą dwaj pierwsi wspólnie z Haraldem Kloserem. Kinowa premiera Dnia Niepodległości 2 zaplanowana została na 24 czerwca 2016 roku.

podobne treści