news

Znamy datę premiery Windowsa 8

Wiceszef Microsoftu, Dan’l Lewin, zapowiedział, że Windowsa 8 możemy spodziewać się jesienią 2012 roku. Co wiemy na temat Windowsa 8 teraz?

Do jesieni 2012 jeszcze dużo czasu, lecz na ten moment wiemy o paru ciekawych funkcjach „Ósemki”. Wiadomo, że Windows 8 będzie działać na urządzeniach z procesorem w architekturze ARM (czyli także na tabletach). Z tabletowych przystosowań znajdziemy specjalną wersję IEwzór blokowania ekranu i masę aplikacji stworzonych z myślą o dotyku. Wygląd Windowsa zostanie okrojony i przystosowany do standardów z Windows Phone 7 – w systemie od Microsoftu pojawi się interfejs Metro.

Już nie zobaczymy ekranów śmierci w kolorze niebieskim, a „C:Windows” przestanie być domyślnym folderem instalacji – wybierzemy własny i nazwiemy go, jak nam tylko się podoba. Na dobrą sprawę, Windowsa odpalimy nawet z pendrive’a. To, że będzie znajdować się na osobnym nośniku, nie zmieni faktu, iż nasze ustawienia zostaną zsynchronizowane przy pomocy chmury. Nowości w programach: wbudowany czytnik PDF-ów, zaawansowane przywracanie plików i program do prowadzenia wideo-rozmów Chatter.

Będzie minimalistycznie z wyglądu, a bogato w funkcjach. Nie mogę się doczekać. [Lifehacker]

podobne treści

 • oko

  Znamy raczej tylko rok i jego porę a nie datę :)

 • marian.chilli

  i nowe wirusy mmmmmmm can’t wait for winshit 8

 • bubu

  kochani, i to będzie właśnie ten zapowiadany na 2012 koniec świata.

  Wszyscy zaproszeni na premierę?

 • sportsbts

  – SUPER ZDJĘCIA
  – MECZE TENISOWE DO ŚCIĄGNIĘCIA W HD!!!
  – DUŻO CIEKAWYCH INFORMACJI

  http://betting-sports-winner.blogspot.com/