film

Znamy datę premiery pierwszego spin-offa Harry’ego Pottera

Warner Bros. ustaliło datę premiery pierwszego ze spin-offów Harrego Pottera, czyli Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć. Niestety, przyjdzie nam dojść sporo poczekać, gdyż premiera przygód Newta Scamandera będzie miała miejsce 18 listopada 2016 roku.

Oczywiście nie zobaczymy w Fantastycznych zwierzętach samego Harry’ego Pottera. Filmy zostaną stworzone na podstawie księgi, która w tej serii występowała. Głównym bohaterem nowej produkcji Warner Bros. będzie magizoolog Newton „Newt” Scamanderposzukiwacz magicznych zwierząt i zarazem autor fikcyjnej publikacji na temat tej dziedziny magicznych nauk, która jest obowiązkową pozycją dla pierwszorocznych studentów. Książka ta wydana została przez Scamandera w 1927 roku i jest wykorzystywana (także przez Harry’ego) do nauki opieki nad magicznymi stworzeniami. Film będzie podążał śladami autora i towarzyszył mu podczas przygód, które ostatecznie doprowadziły do napisania jego książki.

Z oficjalnych informacji wiadomo tylko tyle, że Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć będą debiutem reżyserskim J.K. Rowling, autorki książek o Harrym Potterze, która opracuje scenariusz do trylogii. Nie podano jeszcze żadnych szczegółów odnośnie tego, kiedy miałaby się rozpocząć produkcja lub kto miałby wchodzić w skład obsady.

podobne treści