tabletyWiadomość główna

Znamy ceny Microsoft Surface RT

Na stronach internetowych Microsoftu jeszcze kilka godzin temu można było próbować zamówić Surface RT. Teraz link już nie działa, ale w Internecie nic nie ginie.

Od jakiegoś czasu było wiadomo, że pierwszy tablet Microsoftu nie będzie należał do najtańszych. Ale od dziś wiemy ile konkretnie będzie trzeba za niego zapłacić.

Ceny Microsoft Surface z Windowsem RT zaczynają się od 499 dolarów. Wydając te pieniądze nie będzie można jednak cieszyć się funkcjonalnością, która odróżnia Surface od konkurencji – najtańsza opcja pozbawiona jest etui ze zintegrowaną dotykową klawiaturą.

Sto dolarów więcej trzeba będzie zapłacić za wersje 32GB, która już jednak w zestawie będzie miała klawiaturę. Najdroższy model kosztować będzie 699 dolarów i, poza klawiaturą, wyposażony będzie w 64GB pamięci.

Jak widać Microsoft celuje ze swoim tabletem dokładnie w ten sam target co Apple ze swoim iPadem. Nawet sposób dystrybucji oprogramowania ma być taki sam. Jak twierdzi Microsoft „Surface z Windows RT będzie współpracował wyłącznie z aplikacjami z Windows Store.” Jak donosi WSJ, Redmond zakłada, że jeszcze w tym roku uda im się sprzedać 3 do 5 milionów tych tabletów.

[TechCrunch]

podobne treści