film

Zmieniając przeszłość ryzykujesz przyszłość. Zwiastun Project Almanac

Horrorów kręconych „z ręki” jest już bardzo dużo. Filmów science-fiction typu found footage – zdecydowanie mniej. W sieci zadebiutował zwiastun nowej produkcji Paramount Pictures, której producentem wykonawczym jest Michael Bay. Zapowiedź Project Almanac do zobaczenia poniżej:

 

Project Almanac podąża śladami grupy nastolatków, którzy odkrywają, że jeden z nich znalazł się na nagraniu ze swoich urodzin. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na wideo, upamiętniającym jego siódme urodziny, znajduje się nie tylko jego młodsza „wersja”, ale także ta teraźniejsza. Znajomi znajdują w zakurzonej skrzyni Almanac, projekt, który okazuje się być wehikułem czasu. Z początku użytkowanie urządzenia daje im sporo zabawy. Zabawa z czasem powoduje jednak efekt domina, który może być tragiczny w skutkach i końcem świata, jaki znamy.

W produkowanym przez Michaela Bay’a (Transformers, Wojownicze żółwie Ninja) filmie reżyserem będzie nowicjusz, Dean Israelite. W Project Almanac wystąpią także debiutujący na ekranie Jonny Weston, Sofia Black D’Elia oraz Sam Lerner. Premiera filmu zaplanowana została na 30 stycznia. Nie wiadomo jednak, czy film trafi do Polski.

Warto wspomnieć, że podobne – tematycznie lub wizualnie – produkcje, jak chociażby Projekt X czy Kronika otwarły drogę do ogromnych karier Joshowi Trankowi (reżyser zasiądzie za kamerą jednego ze spin-offów Gwiezdnych wojen), Milesowi Tellerowi i Michaelowi B. Jordanowi (obaj wystąpią w reboocie Fantastycznej Czwórki), a także Dane’owi DeHaanowi (gwiazda Niesamowitego Spider-Mana).

podobne treści