news

Zmiany w pasku stanu i wideokonferencjach w Google+

Google ani na chwilę nie zwalnia prac nad swoim najnowszym dzieckiem i wprowadza do niego dwie ciekawe funkcje, z których jedna umożliwi wspólne oglądanie… YouTube’a.

Google wprowadził ostatnio kilka ulepszeń do swoich usług. Piotrek przybliżył wam już nową niekończącą się listę wyników wyszukiwania, ja natomiast opiszę dwie nowe funkcje związane z portalem społecznościowym Google+. Są nimi: możliwość dzielenia się ciekawymi filmami z YouTube’a na Google+ Hangouts oraz ruchomy czarny pasek stanu na stronie głównej portalu.

By podzielić się dowolnym nagraniem znalezionym na YouTubie (na przykład naszymi cotygodniowymi zestawieniami Top5) wystarczy kliknąć przycisk „Udostępnij” i następnie wybrać „Watch with your friends”. Niezbędne będzie zainstalowanie wtyczek Google’a: Voice, Video i rzecz jasna zaproszenie znajomych.

Zmiany dotknęły również samą stronę główną portalu Google+, która, gdy jest otwarta w pełnym oknie przeglądarki, wtedy przesuwa się wraz z jej treścią w górę i dół. Patent znany chociażby z Excela (blokowanie komórek) i Gmaila (pasek zadań w skrzynce pocztowej) sprawdzi się z całą pewnością również w G+.

Posłuchajcie, co mówi o nim jeden z jego twórców:

Wysokość paska zmienia się wraz z wielkością ekranu, na którym jest wyświetlany. Na pełnym ekranie będzie on w pełni widoczny, na laptopach będzie częściowo schowany, zaś na smartfonach w ogóle go nie zobaczymy – i dobrze, bo jest on według mnie kompletnie zbędny w solidnie przemyślanej przez Google aplikacji.

Testowaliście już zawartość czwartej zakładki? [Google+, The Next WebAndy Hertzfeld, The Next Web]

podobne treści