internet

Zmiany w komentarzach na YouTube nie wszystkim przypadły do gustu

Wygląda na to, że wprowadzone przez Google zmiany w komentarzach na YouTube nie wszystkim przypadły do gustu. Szczególnie fakt, użytkownicy zostali zmuszeni do komentowania za pośrednictwem Google+. Choć Google raczej nie zmieni swojego stanowiska, Internet zareagował we właściwy sobie sposób.

Już we wrześniu Google tłumaczyło zmiany długo odkładaną koniecznością uporządkowania komentarzy, które były chaotyczne a ich układ nie ułatwiał dyskusji. Dlatego zdecydowano się zintegrować komentarze na YouTube z Google+.

Do osób niezadowolonych z tego faktu należy między innymi Jawed Karim, który postanowił wypowiedzieć się w dość niepochlebnych słowach o wprowadzonych przez Google zmianach. Możliwe, że nie kojarzycie Karima, ale jest on jedną z ważniejszych osób dla YouTube’a. Osiem lat temu to właśnie on, wraz z Chadem Hurleyem, Stevem Chenem zakładał ten serwis. To właśnie Karim wysłał pierwszy film jaki umieszczono w serwisie. A później zamilkł na lat osiem tylko po to, by teraz wrócić ze swojego internetowego eremu by wyrazić swoje niezadowolenie:

„Dlaczego, do cholery, muszę mieć konto na Google+ żeby skomentować wideo?”

Zupełnie inne podejście zaprezentowała Emma Blacker, która postanowiła wyśpiewać swoją frustrację z powodu wprowadzonych zmian. Co prawda Google raczej nie wycofa się z wprowadzonych zmian, ale nagrywanie tego typu piosenek ma pewno pomaga przeżyć okres adaptacji do nowej rzeczywistości.

podobne treści