news

Złudzenie optyczne, którego jeszcze nie wiedzieliście, zamienia pięknych w brzydkich

Włączcie film i skupcie wzrok na znaku na środku ekranu. Wkrótce z pojawiającymi się po prawej i lewej stronie twarzami zacznie się dziać coś przedziwnego.

Znów zostajemy oszukani przez własny mózg! Wszystko dlatego, że twarze pojawiające się równolegle do linii, na którą patrzymy, zmieniają się tak szybko. Po chwili zaczynają przypominać własne karykatury, groteskowe potwory. Gdy zerkamy na lewo lub prawo, by się przekonać, czy faktycznie oglądamy kątem oka nieatrakcyjne kobiety, okazuje się, że nic podobnego. Tak się tylko wydaje.

Pozorne zniekształcenia rysów wydają się tym większe, im bardziej element twarzy danej osoby odróżnia się od fizjonomii pozostałych postaci w serii. Na przykład duże usta wydają się olbrzymie, a mały nos – zupełnie maleńki. Także owal twarzy zdaje się ulegać odkształceniom, jeśli różni się od poprzednich.

Autorami prezentacji efektu zniekształcenia są Jason M. Tangen, Sean C. Murphy oraz Matthew B. Thompson. Chcą wykorzystać zestawienia do dalszego badania sposobu, w jaki nasze mózgi płatają nam figle podczas przeglądania obiektów różniących się szczegółami. [Perception, Metafilter, Daily Mail]

podobne treści

  • matrix.hehe

    no rzeczywiście niezłe

  • iforget911

    20 lipca 1933 r. Watykan zawarł konkordat z III Rzeszą Hitlera, oprócz tego podpisano tego samego dnia tajny protokół między III Rzesza a Stolicą Apostolską. Oto fragmenty: „Na wypadek… wprowadzenia powszechnego obowiązku wojskowego zaciąg kapłanów oraz innych członków kleru świeckiego i zakonnego do wojska odbywać się będzie za zgodą Stolicy Apostolskiej w sposób regulowany następującymi zasadami: – studenci kościelnych zakładów filozoficznych i teologicznych przygotowujący się do kapłaństwa są wolni od służby wojskowej i ćwiczeń do niej przygotowujących, z wyjątkiem powszechnej mobilizacji;
    w razie powszechnej mobilizacji duchowni… są wolni od zaciągu;
    Chcesz wiedzieć więcej wejdź na: http://www.ksiegarniaswit.pl/79865-kosciol-a-faszyzm-anatomia-kolaboracji.html