news

Złącze Lightning jednak zostaje?

W tym tygodniu The Wall Street Journal doniósł, że według jego źródeł, Apple zamierza zrezygnować ze stosowania w kolejnych iPhone’ach złącza Lightning na rzecz USB Type-C. Teraz docierają do nas głosy wprost przeciwne.

Jak twierdzi analityk KGI Securities, Minig Chi Kuo, który na scenie związanej z Apple cieszy się dużym zaufanie, złącze Lightning jednak nie zostanie wycofane. Według niego, powodem zamieszania ma być to, że Cupertino chce zastosować w kolejnych iteracjach swojego własnościowego złącza standard szybkiego ładowania znany z USB Type-C, ale wygląda samego złącza ma się nie zmienić. Według Kuo, iPhone 8 ma dzięki zastosowaniu nowego standardu ładować się dużo szybciej niż modele 7s.

Oczywiście, tak jak wcześniej nie można było potwierdzić informacji podanych przez WSJ, tak teraz nie można potwierdzić wyjaśnień Minig Chi Kuo. Wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane dopiero we wrześniu, chyba że wcześniej trafią do nas przecieki z produkcji tegorocznych iPhone’ów, która ma ruszyć już na początku czerwca tego roku.

Zdjęcie: Flickr/Laineema

podobne treści