news

Zhackował Facebooka i dostał pracę w Facebooku

Chris Putnam, student uczelni w Georgii, znalazł sobie w 2005 roku nietypowe hobby. Razem z kumplami
pisał kody-robaki, które infekowały profile użytkowników Facebooka.
Jeden z nich był szczególnie złośliwy i sławny. Zamieniał profil na coś przypominającego MySpace.

Wkrótce potem Putnam dostał maila od Dustina Moskovitza, współzałożyciela Facebooka. Korespondowali sobie po przyjacielsku przez kilka miesięcy. Moskovitz był zainteresowany, jak funkcjonował robak, a Putnam wszystko mu wyjaśnił. W końcu to był tylko żart.

W lutym 2006 roku Putnam napisał do Moskovitza, że przylatuje do San Francisco na rozmowę o pracę w Dolinie Krzemowej. Dostał odpowiedź, że musi także wpaść na rozmowę do Facebooka!

Putnam nie był pewien, czy to nie żart albo pułapka. Poszedł do siedziby Facebooka w Palo Alto z kumplem, ponieważ obawiał się nawet aresztowania. Jednak na miejscu przyjęto go bardzo serdecznie i zaproponowano pracę. Później sprowadził jeszcze do Facebooka jednego z kolegów, z którymi pisał robaka. [Quora, Business Insider]

podobne treści

  • wpo

    Zupełnie podobna sytuacja była ze Zdzisławem Lewomściwym w Polsce, który dał się poznać jako niszczyciel założeń konstrukcyjnych pieczątek „Lubię to!” z http://www.ja-lubie-to.pl. W pewnym momencie przeszedł jednak na „jasną stronę mocy” i został głównym inżynierem – projektantem przyczyniając się do ich doskonałości!

  • michalvimeo

    jako ciekawastokę mogę dodać , że Putman aktualnie należy do dość ważnych twórców FB , polecam wpisać :putman w czacie facebooka to pojawii sie jego twarz