ciekawostkigrynews

Zgadnij co to za miejsce z grą GeoGuessr

Myślicie, że jesteście nieźli z geografii? Potraficie odgadnąć lokalizację danego miejsca wyłącznie na podstawie zdjęć ukazujących jego krajobraz? Nie? Nic nie szkodzi – oto najlepszy moment by nadrobić tę wstydliwą zaległość. Poznajcie GeoGuessr, czyli grę, która zmusi was do odgadnięcia lokalizacji miejsca ukazanego na fotografiach z Google Street View.

GeoGuessr to dość nietypowa, ale zarazem bardzo wciągająca gra autorstwa Antona Wallena, która polega na jak najbardziej dokładnym wskazaniu konkretnego położenia danego miejsca wyłącznie na podstawie zdjęć pobranych GSV. Choć zasady gry wydają się pozornie całkiem proste – wierzcie mi, dokładne zaznaczenie miejsca naszego wirtualnego pobytu nie należy do najłatwiejszych. Mój najlepszy wynik to mniej więcej 1000 kilometrów różnicy (ale tak naprawdę wystarczy odrobina starań, by osiągnąć dużo lepszy).

Drobna rada na początek – zawsze szukajcie znaków drogowych i różnych napisów. Język danego kraju to z reguły najlepsza z początkowych wskazówek. Miłej zabawy!

Źródło: Gizmodo.com/GeoGuessr

podobne treści