designnews

Zgadnij, co się tym robi?

Dostaliśmy z mężem zestaw takich dziwnych gadżetów i musieliśmy zgadywać do czego służą. Zadanie nie było łatwe. Te kolorowe przedmioty są bardzo ładne i przyjemne w dotyku. Są wykonane z silikonu i można je dowolnie wyginać i rozciągać. W pierwszym przypadku – siateczki, miałam pomysł, że może jest to jakiś koszyczek na mydło do wanny, czy coś w tym rodzaju. Okazało się, że  służy do gotowania warzyw. Można dzięki niemu zrobić estetyczny wywar, wyciągając warzywa po ugotowaniu jednym ruchem z garnka, zamiast wyławiać je pojedynczo cedzakiem, zostawiając resztki kapusty włoskiej pływające w zupie.

Ten pomarańczowy pojemnik nie jest przeznaczony do przechowywania śrubek ani pinesek. W nim można piec! Trudno w to uwierzyć, bo pierwsza myśl jest taka, że po upieczeniu wyciągniemy z piekarnika rybę w stopionej masie plastiku. Jednak ten silikon jest odporny na wysokie temperatury i znakomicie nadaje się do tego celu.

Ten dziwny lejek to nie futurystyczny kapelusz dla lalki ani pokrywka na cukierniczkę. Wyciska się tym sok z cytryn.

A to wbrew pozorom nie są edukacyjne klocki dla niemowląt. To nowoczesne rękawice do chwytania gorących forem z ciastem lub patelni. Są jeszcze silikonowe foremki do jajka sadzonego, dzięki nim bezkształtne dotąd jajo układa się na patelni np. w gwiazdkę czy serce. Znamy już też silikonowe pojemniki do robienia kostek lodu. Znacznie wygodniejsze przy wydobywaniu lodu, bo elastyczne. Takich silikonowych wynalazków z kuchennym zastosowaniem jest więcej. Jak widać silikon przydaje się nie tylko do powiększania biustów. Odporny na temperatury niskie i wysokie, bezwonny i elastyczny może mieć wszechstronne zastosowanie, a przy tym fantastyczne kolory. Precz z nudą w kuchni!

podobne treści

  • a

    coz – dziwne ze pani nie przyszlo do glowy jakies erotyczne zastosowania

    tak oziebla w lozku jest pani?

  • Marcin Molczyk

    @a a Tobie każdy kawałek kolorowego plastiku kojarzy się ze sztucznym fiutem?