news

Zero prywatności na Facebooku

Korzystasz z Facebooka = chcesz, by wszyscy wiedzieli o tobie jak najwięcej. Portal pracuje nad tym, jak ci to jeszcze bardziej ułatwić. Oto, jak może wyglądać polityka Facebooka w przyszłości

2007 – Facebook Beacon połączył zakupy w sklepach internetowych z twoim profilem i nagle znajomi mogli zobaczyć, co kupiłeś i za ile.

2010 – Facebook utrudnia niewyświetlanie pewnych informacji. Wszyscy mogą już sprawdzić, czym się interesujesz i skąd jesteś.

2011 – Facebook Historia Przeglądania – portal udostępni znajomym twoją historią przeglądania. Po wielu protestach, FB wprowadzi „tryb incognito”, dzięki któremu będziesz mógł znów oglądać w tajemnicy porno, ale za każdym razem trzeba będzie ustawiać ten tryb od nowa.

2012 – Facebook Mój Dzień – na głowie będziesz nosił małą kamerkę, która będzie rejestrować, z kim rozmawiasz i informować o tym na twoim profilu. Będzie także filmować, co i gdzie kupujesz.

2014 – Facebook Implant – połączenie skanera chemicznego i chipu GPS. Wszystko, co jesz, będzie publikowane na stronach znajomych. Funkcję można wyłączyć w gabinecie dentystycznym.

2015 – Facebook Towarzysz – obca osoba wprowadzi się do twojego mieszkania i na podstawie obserwacji twojego stylu życia będzie informować różne firmy, że mógłbyś zostać ich klientem. Opinia publiczna przekona się do tego po publikowanych w prasie historiach o parach, która poznały się w takich okolicznościach i pokochały.

2016 – Mark Zuckerberg zostanie wybrany prezydentem USA, ponieważ najwięcej osób napisze na jego profilu „lubię”.

2017 – Facebook Przeprowadzka – wszyscy użytkownicy zamieszkają w centrali Facebooka, by firmie było łatwiej rejestrować dokładnie wszystko, co robią.

2018 – Facebook Kabina – urządzenie, w którym umieszczony zostanie użytkownik. Będzie mu dostarczać pożywienia i poddawać analizie materię niemetabolizowaną na potrzeby marketingowców.

2020 – Facebook Genitalia – pokaże wszystkim, co masz pod ubraniem i spełni odwieczne przeznaczenie serwisów społecznościowych – pokazać nas nagimi. [Adam Frucci/giz]

podobne treści

 • slawekwsa

  Tak, a 2021 do trumien będą wkładać kamerki, by po zmartwychwstaniu można było prędko ogłosić ten fakt na tablicy- nie przesadzajcie. Stojąc za kimś na poczcie, można się dowiedzieć jak się ktoś nazywa, gdzie mieszka, albo gdzie pracuje, tu nie trzeba Facebooków i innych. Z resztą co z tego, że ktoś się dowie jakie lubimy książki czy gdzie chodziliśmy do ogólniaka 20 lat temu. Weźcie się do roboty lepiej bo Wam się tam chyba nudzi :P

 • naviretlav

  Tja , niby wiedza o tym jak sie nazywasz nikomu nie jest potrzebna.
  Co innego , jak dzięki face book dowiesz się, że twoja dziewczyna zdradza cię z psem sąsiada…

 • Marcin Kosedowski

  Może trochę przesadzacie (tak od 2016), ale coś w tym jest.
  Taka poszerzona rzeczywistość wbudowana w soczewkę kontaktową i wyświetlająca nad każdym przechodniem jego dane z Facebooka jest IMO całkiem realna. Stawiam na 2016;)

 • Anonim

  2021 wciąż czekam na łącze 1 mB bo te jedyne 256kb które jest dostępne w mojej okolicy od 30 lat jest współdzielone na 4 kamienice. Zapraszam Adama Frucciego do naszego wspaniałego kraju…