biznesnews

ZeniMax pozywa Oculus VR

Czarne chmury zbierają się nad Oculus VR. Po niewątpliwym sukcesie, jakim była zapowiedź kupna firmy przez Facebooka, zbliżają się spore problemy – ZeniMax twierdzi, że Oculus VR ukradło należącą do nich technologię.

Pod koniec ubiegłego roku legendarny John Carmack ostatecznie odszedł z id Software, by skoncentrować się tylko na rozwoju Oculus Rift. Niestety ZeniMax Inc., obecny właściciel firmy, która stworzyła Quake’a, twierdzi, że wraz z Carmackiem, do Oculus VR przeszła także technologia, która powinna pozostać w ZeniMax.

„Tylko dzięki wysiłkom pana Carmacka, przy użyciu technologii opracowanej w ciągu wielu lat, ale będących własnością ZeniMax, pan Luckey był w stanie przekształcić pomysł godny garażu w rzeczywistość (…),” twierdzi ZeniMax. „Własność intelektualna jest podstawą naszego biznesu. Nie możemy zignorować bezprawnego wykorzystywania rozwijanej przez nas i należącej do nas własności intelektualnej, jej przywłaszczenia oraz naruszania.”

Dlatego ZeniMax, które już w lutym zaczęło podnosić takie oskarżenia, zdecydowało się ostatecznie pozwać Oculus VR oraz jej założyciela Palmera Luckey’a.

„Pozew wystosowany przez ZeniMax jest bezpodstawny,” twierdzi rzecznik Oculus VR. „Jak już wcześniej podkreślaliśmy, ZeniMax w żaden sposób nie przyczynił się do [powstania] technologii Oculus. Oculus będzie zdecydowanie bronił się przed tymi oskarżeniami.”

podobne treści