designnewssztuka

Zegarki jak z bajki

Projektantem tych zegarków jest Alain Silberstein. Ma swoje galerie w Paryżu i Bangkoku. Jego wyroby wyglądają trochę jak zabawki. Sam mówi, że to zabawki artysty, architekta tworzącego z kawałków czasu.

Kiedy zobaczyłam jego projekty, nasunęło mi się skojarzenie z Joanem Miró i Friedensreichem Hundertwasserem. Pierwszy to francuski malarz, drugi to austriacki architekt, malarz i rzeźbiarz. Obaj tworzyli w XX wieku, a ich styl wpłynął na rozwój sztuki w wielu dziedzinach. Skojarzenie nie jest zupełnie przypadkowe.
Zobaczcie sami

#!#photo2#!#

Nazwa zegarka Krono Bauhaus Titane to bezpośrednie odniesienie do szkoły designu Bauhaus działającej w Niemczech między 1919 i 1930. Związani z nią byli m.in. Itten, Kandinsky, Klee i wielu innych grafików, malarzy, architektów i projektantów. Silberstein stworzył też coś niezwykle oryginalnego. Zegar, który przypomina trochę budkę dla ptaków, a trochę szaloną lampę uliczną. Wielobarwny mechanizm jest widoczny z każdej strony. Dzieło pomysłowego projektanta bardzo jest dalekie od tradycyjnych zegarów z wahadłem jakie stoją w polskich domach. 

#!#photo3#!#

Inspiracje współczesnych projektantów płynące ze sztuki, to doskonały kierunek rozwoju designu. Przenikanie się różnych dziedzin sztuki może być twórcze i jak widać przynosi ciekawe efekty.
W Polsce zegarki Silbersteina można kupić w Warszawie w sklepie Pracownia Czasu (materiały foto dzięki uprzejmości sklepu).

podobne treści