film

Zdradzę ci sekret. Zwiastun aktorskiej adaptacji Kopciuszka

Studio Disney opublikowało pierwszy zwiastun Kopciuszka, pełnometrażowego filmu aktorskiego z udziałem wielu gwiazd kina. Po śmierci swojej matki tytułowy Kopciuszek (Lily James) trafia pod opiekę macochy, Lady Tremaine (Cate Blanchet), jednak pomocy nieszczęśliwej dziewczynie dostarcza wróżka (Helena Bonham Carter). Zapowiedź zaplanowanego na marzec przyszłego roku widowiska do zobaczenia poniżej:

 

Opowieść o Kopciuszku śledzi losy młodej dziewczyny, której ojciec, rzemieślnik, po śmierci jej matki, ponownie się żeni. Chcąca wspierać swojego tatę Ella wita Lady Tremaine oraz jej córki – Drizellę i Anastazję – z otwartymi ramionami. Jednak po pewnym czasie ojciec Elli umiera, a dziewczyna pozostaje na łasce nowej rodziny, która degraduje ją do roli służącej.

W adaptacji jednej z najpopularniejszych i najbardziej znanych baśni na świecie, obok Lily James (Gniew tytanów, Broken), Heleny Bonham Carter (Jak zostać królem, Alicja w Krainie Czarów) i Cate Blanchett (Blue Jasmine, Aviator), wystąpią Richard Madden (seriale Klondike i Gra o tron), Holiday Grainger (Anna Karenina, Uwodziciel), Sophie McShera (Highway to Dhampus, serial Downtown Abbey) oraz Stellan Skarsgard (Dziewczyna z tatuażem, Jak dogonić szczęście). Wyreżyserowany przez Kennetha Brangh (Thor, Jack Ryan: Teoria chaosu) film trafi do kin 12 marca 2015 roku. W Polsce produkcja zadebiutuje dzień później.

podobne treści