fotosmartfony

Zdjęcia z Nokii 808 PureView

Wczoraj duże zamieszanie zrobiła Nokia, ze swoim telefonem z matrycą 41 megapikseli. Podnoszone były argumenty, że matryca to nie wszystko, że najważniejsza jest optyka. Wszystko to prawda. Ale dobrze byłoby także zobaczyć na własne jak wyglądają zdjęcia zrobione tym smartphonem, prawda?

Na swoich stronach Nokia zaprezentowała zdjęcia wykonane przy pomocy telefonu Nokia 808 PureView. Oczywiście, nie można oczekiwać od Nokii, że będzie chwaliła się zdjęciami, które mają za dużo szumów, albo które „nie wyszły” z jakiegoś innego powodu, one na pewno zostały wyselekcjonowane. Jednak nawet zakładając, że jest to absolutne maksimum możliwości tego aparatu, trzeba przyznać, że wyglądają całkiem nieźle. Oceńcie sami. Ilustracje do artykułu są przeskalowane, żeby nie zabić Wam łącza, oryginalne zdjęcia można ściągnąć pod tym adresem.

[Nokia]

podobne treści

 • http://www.facebook.com/Wondraszek Bartłomiej Wondraszek

  poczekam na zdjęcia od prawdziwych użytkowników a nie od marketingowców nokii

 • http://www.facebook.com/people/Łukasz-Michliński/100001150578843 Łukasz Michliński

  Przy takiej jasności większość współczesnych telefonów wykona podobne zdjęcia. Poczekam na zdjęcia przy słabym oświetleniu robione przez end-userów.

 • Jonek

  tesh poczekam asz sie zestarzejem yoyo

 • http://www.facebook.com/people/Zenobi-Kaliszon/1643101090 Zenobi Kaliszon

  Przeczytajcie dzieci ten tekst: http://www.optyczne.pl/23.1-artykuł-Czarowanie_megapikselami_Wstęp.html. Może będzie łatwiej dlaczego marketing przegrywa z fizyką.