news

Zdjęcia z latawca na Google Earth

Frank Taylor dociera do odległych zakątków świata i fotografuje je ze swojego latawca. Większość wykonanych fotek jest lepsza od tych, które można znaleźć na Google Earth. Dlatego Google postanowił je wykorzystać.

Frank właśnie odbywa z żoną pięcioletnią podróż dookoła świata, zwaną Ekspedycją Tahina. Zważywszy, że Frank prowadzi nieoficjalny Google Earth Blog, Google postanowił mu się do wyprawy dołożyć. W maju ekspedycja dotarła do malowniczego Atolu Manihi w Polinezji Francuskiej. Zdjęcia z latawca, które Frank tam wykonał, można już oglądać na Google Earth i Google Maps.

Google Earth Adds Kite View Photos To Its Collection

Frank pisze, że najwięcej frajdy sprawiają my spotkania z mieszkańcami fotografowanych wiosek. Opowiada na blogu, że miejscowe dzieci były zafascynowane latawcem wyposażonym w aparat i koniecznie chciały się znaleźć na zdjęciu.

Google Earth Adds Kite View Photos To Its Collection

Na Google Earth Blog znajdują się setki ciekawostek związanych z Google Earth. Tymczasem Karen i Frank Taylor wyruszają w kolejne miejsce na pokładzie swojego katamaranu. Ich wyprawa jest spełnieniem marzenia życia. [Kyle VanHemert/giz, Tahina Expedition, Google Earth Blog]

podobne treści

  • tomekff

    świetna sprawa :)