fotonewssztuka

Zdjęcia – mozaiki wykonane z innych zdjęć

Mozaiki były tradycyjnie wykonane z kawałków kolorowego szkła lub
potłuczonej ceramiki, ale nowoczesna technologia umożliwia także
składanie ich ze zdjęć. Efekt bywa fenomenalny!

Zwycięzcą (powyżej) mozaikowego konkursu fotograficznego amerykańskiego Gizmodo został Will D Angelo. Chciał przekazać na zdjęciu myśl, że dziś możemy za pomocą technologii utrwalić wszystko, co nas otacza. Zdjęcie wykonano Canonem Rebel XSI, scenę oświetlono fleszem przechodzącym przez wazony w dwóch kolorach.

Ben Scott skorzystał ze zdjęcia, na którym trzyma nad głową swój rower. Fotki, które posłużyły do zrobienia mozaiki pochodzą z jego wieloletnich podróży. Scott sam napisał własny program do robienia mozaiki ze zdjęć z galerii. Chciał uzyskać efekt fotografii niedbale rzuconych na stół:

Allison Carmody sfotografowała swojego malamuta, gdy Lupo był 7-tygodniowym szczenięciem. Na tę fotografię nałożyła zdjęcia z rodzinnej galerii. Do edycji używała Photoshopa i Mozodojo:

Jeremy Jeziorski zrobił autoportret swojego Nikona D7000 złożony z ponad 1200 zdjęć wykonanym tym aparatem od początku tego roku:

Seth Porter nałożył w Mozodojo zdjęcia z podróży na fotografię biblioteczki z książkami podróżniczymi:

Julio Brown sfotografował swoją trzyletnią córkę. W programie MOSAnICk podłożył pod zdjęcie fotografie, na których znalazło się „wszystko, co się przyczyniło do powstania tego dziecka”, czyli zdjęcia przodków i wspomnienia jej rodziców. Mozaika przedstawia więc „części składowe” dziewczynki. Aby idealnie dopasować miniatury, Julio skorzystał z aż 5 tysięcy zdjęć:

Wszystkie zgłoszenia warto obejrzeć w pełnych rozmiarach w galerii na Flickr.

podobne treści

  • staszewski

    Ale fajne!:) i z przekazem!