news

Zdjęcia bywają bardzo mylące

Fotografia pary, która wydaje się całować pośrodku zamieszek po
rozgrywkach hokejowych, podróżuje po Internecie z oszałamiającą
prędkością. Czy to hasło „Make love, not war” w praktyce? Na początku wszystkim wydawało się, że na zdjęciu utrwalono zakochanych, którzy nie przejmowali się tym, co dzieje się dookoła.

Nic podobnego! Świadek wydarzenia o imieniu William powiedział gazecie „Vancouver Sun”, jak było naprawdę”:

Dziewczyna została popchnięta i wylądowała na chodniku, rozcinając sobie głowę. Jej chłopak także został przewrócony i upadł, częściowo na nią. Dziewczyna bardzo cierpiała i płakała głośno, ale policjanci machnęli na nią ręką i poszli dalej. Świadkowie wydarzenia podeszli do młodej pary, by sprawdzić, czy z nimi wszystko w porządku.

To, co wydarzyło się tuż potem, widać na innym zdjęciu, zrobionym z innej perspektywy:

Widać tu, że dziewczyna płacze i łapie się za głowę.

Co ciekawe, autor zdjęcia, Richard Lam, chciał utrwalić na fotografii dramatyczną scenę i inna wersja nie przyszła mu do głowy. Dopiero w redakcji zaczął wątpić:

Wiedziałem, że udało mi się zrobić ujęcie dobrego „momentu” z nieruchomymi postaciami stanowiącymi kontrast dla chaotycznej sceny dookoła. Zwątpiłem w wydźwięk zdjęcia dopiero wtedy, gdy mój redaktor powiedział, że ta para przecież się całuje, nie pociesza.

Mężczyzna na zdjęciu to prawdopodobnie 29-letni Australijczyk Scott Jones, który przyjechał do Vancouver do pracy. Siostra Jonesa powiedziała prasie, że mężczyzna skomentował fotografię na Facebooku tak: „Super! Zdjęcie wykonano chwilę po tym, jak stratowali nas policjanci tłumiący zamieszki kibiców, oczywiście musiałem pocieszyć Alex”.

Słynne już zdjęcie Lama zostało zrobione w środową noc, po finale Pucharu Stanleya, w którym drużyna
Vancouver Canucks nieoczekiwanie przegrała 4-0 z Boston Bruins. Lokalni fani byli wściekli. Polica podaje, że aresztowano wtedy ponad 100 osób, a 150 wymagało pomocy lekarskiej. Zdewastowano wiele ulic Vancouver. [The Guardian, zdjęcie: Richard Lam/Getty]

podobne treści

 • ddasdasd

  Co robi dziewczyna?

 • g

  gizmodo rulez :D ja tez płace i trzymam sie za glowe – najczescien na stacji paliw

 • bubu

  no nie widzisz? przecież pan redaktor napisał, że płaci…

  … może nie miała gotówki?

 • Anonim

  BASIA KOCHAM CIE.BASIA KOCHAM CIE.BASIA KOCHAM CIE.BASIA KOCHAM CIE.BASIA KOCHAM CIE.BASIA KOCHAM CIE.BASIA KOCHAM CIE.BASIA KOCHAM CIE.BASIA KOCHAM CIE.BASIA KOCHAM CIE.BASIA KOCHAM CIE.BASIA KOCHAM CIE.BASIA KOCHAM CIE.BASIA KOCHAM CIE.

 • zgredzik

  Rzeczywiście ktoś w ciekawy sposób uchwycił te parę. Na pierwszy rzut oka wydają się nie przejmować zamieszkami i po prostu jak gdyby nigdy nic się całują a tu zupełnie inna historia.
  Akcesoria gsm

 • o

  @zgredzik – no a napisy na gizmodo sa ciemniejsze niz tlo ale tylko po prawej stronie w wiekszosci bo po lewej stronie jest odwrotnie ..

 • sportsbts
 • nexter

  tak czy siak zdjęcie jest świetne ;)

 • zyczenia
 • chaber99

  na pierwszy rzut oka…nie da rady poznać…wyglądają na szczęśliwych…