newssmartfony

Zdalne przejęcie kontroli nad telefonem? W LG Revolution to możliwe.

Amerykański dostawca usług telekomunikacyjnych, firma Verizon, udostępnia w swojej sieci update dla telefonów LG Revolution, umożliwiający m.in. zdalne przejęcie kontroli nad urządzeniem poprzez funkcję Remote Diagnostic.

Funkcja ta ma polegać na dobrowolnym przekazaniu przez właściciela kontroli nad smartfonem w ręce serwisanta z centrali firmy, który dzięki temu ma móc lepiej wywiązać się ze swoich obowiązków diagnozowania i ewentualnego zdalnego naprawiania błędów, które wystąpiły w działaniu urządzenia.

Choć update ma wyeliminować także liczne bugi w działaniu LG Revolution – jak np. problem z odtwarzaniem filmów w formacie AVI poprzez kabel HDMI lub błąd związany z migotaniem ekranu, który wystąpił po aktualizacji OS-u do Gingerbread – to jednak właśnie o funkcji Remote Diagnostic jest w ostatnich dniach najgłośniej.

Nic dziwnego. Na miejscu użytkowników Revolution, chyba wszyscy obawialiby się w jakimś stopniu o swoją prywatność. Całą sprawę ratuje trochę fakt, że dostęp do telefonu ma być udzielany serwisantom wyłącznie za wyraźnym pozwoleniem (np. poprzez wduszenie przycisku „OK.”).

Ciekawe, jak przyjęto by podobny update – zawierający w sobie funkcję Remote Diagnostic – w Polsce. Pewnie byłoby głośno, co?

[the verge]

podobne treści